Keshilla

Ndryshon ora. Më në fund ditët do të zgjasin më shumë, 60 minuta më shumë dritë: ja kur do i lëvizni akrepat. Ora verore më në fund po kthehet, do të kemi një orë shtesë dritë Pranvera po vjen dhe ndryshimi do të fillojë natën ndërmjet të shtunës 30 dhe

Përbërësit: 1 lugë me niseshte 5 lugë me lëng të karotave 1 lugë me ajkë Përgatitja dhe aplikimi: Në gjysmë gote me ujë tresni niseshtenë. Hidheni në një tenxhere dhe shtoni 100 ml ujë të valuar. Vendoseni në zjarr dhe e zieni në temperaturë të ulët deri kur të trashet.

Nga Jessica Rizza Çdo prind ka një rol udhëheqës thelbësor për të rritur një fëmijë të lumtur,  sepse fëmija ka nevojë që të jetë i shoqëruar në udhëtimin drejt zbulimit të pavarësisë së tij, me largpamësi dhe besim.  Shpesh sillemi me fëmijët duke u nisur nga humori i momentit ose

Fytyra me puçrra Një maskë shumë e mirë për këto lloj fytyrash është përzierja e kosit me mjaltë. Pasi është krijuar përbërja e kosit me mjaltë, ajo këshillohet që të vendoset në fytyrë me dorë duke e masazhuar lehtë nëpër fytyrë. Mbahet në fytyrë për disa minuta dhe më pas

Maska me luleshtrydhe, mjaltë dhe vaj ulliri Vendosni në mikser 20 luleshtrydhe mesatare, dy lugë mjaltë dhe dy lugë vaj ulliri. Përziejini për pak minuta. Aplikojeni vetëm në rrënjët e flokut dhe lëreni për gjysmë ore. Shpëlajeni me ujë të vakët. Maska me mjaltë dhe vaj ulliri Keni nevojë për

Kjo është shumë pozitive sepse mund të qëndrojmë pranë njerëzve që duam, edhe nëse jemi në anën tjetër të botës. Megjithatë, nga ana tjetër, ne shohim gjithnjë e më shumë njerëz të bllokuar në botën virtuale dhe të izoluar nga ata që i kanë fare pranë. Kjo është alarmante dhe