Analiza

Revista “Wprost” ndodhet tashmë në qendër të një skandali lidhur me regjistrimet e fshehta, që përfshinë qeverinë polake. Ministri i Jashtëm polak, Radek Sikorski i ka quajtur lidhjet e Polonisë me ShBA-në si “të dëmshme, pasi krijojnë një sens fals sigurie”, sipas regjistrimit të bërë publik. Ai nuk e ka

Një operacion i gjerë antimafia që është pagëzuar me emrin “Apokalipsi” po kryhet në Palermo: Karabinierët, policia e shtetit dhe Guardia di Finanza po kryejnë 95 arrestime kundër ‘burrave të nderit”, ose më saktë mafiozëve në Resuttana dhe San Lorenzo, të akuzuar për lidhje mafioze, vjedhje dhe krime të tjerë.

Ka dalë nga gjendja e komës djaloshi 14 vjecar francez i cili u godit nga një rrufe të enjten e kaluar, ndërkohë që ndodhej për vizitë në Kraterin e Vezuvit, bashkë me nënën dhe motrën. 14-vjecari ishte shtruar në qendrën e reanimacionit të spitalit San Leaonardo di Castellammare di Stabia

Duke ekzekutuar nje tjeter operacion top secret, Roja Kufitare greke zbuloi dhe konfiskoi afro 986 kg heroine ne 22 qeshor. Heroina u gjet ne nje magazine ne rrethinat e Koropit ne Atike dhe eshte e lidhur me kartelin e droges, anetaret e te cilit u kapen ne nje tjeter operacion

Një ekspert na shpjegon se çfarë po ndodh realisht në Irak. Një intervistë me Olivier Roy Me Irakun e përfshirë nga dhuna sektare dhe mizori massive, Olivier Roy, një Profesor në European University Institute në Itali dhe një ekspert lidhur me Islamin politik flet për gjendjen e marrëdhënieve midis sunitëve

Intervistë me një kandidate të mundshme. Sexgate, blici kundër bin Ladenit, marrëdhëniet me Putinin dhe me Berluskonin. Ndërkohë që del biografia e saj, bashkëbisedim me një grua që, në moshën 67 vjec, është gati për një betejë të re. Vittorio Zucconi “Dëgjo mami, tani mjaft më, më lër të qetë