Foto

Artisti italian, Guido Daniele, pikturon kafshët në duart e tij. Kështu ai dëshiron të tërheq vëmendjen për racat e rrezikuara shtazore, transmeton Telegrafi. Shpeshherë punon për organizata bamirëse, ndërsa ka pasur ekspozita në shumë shtete të botës. Për më shumë, shikojini kreacionet e tij.

Disa prej sulmeve në Rripin e Gazës nga forcat e mbrojtjes izraelite janë shumë precize dhe të mirëplanifikuar. Pronarit të ndërtesës së shkatërruar i bënë një telefonatë Forcat izraelite dhe i kërkuan të evakuojë shtëpinë, sepse po sulmohej… (Max Becherer/Polaris/Eyevine)

22 qershor 1994. Mbrojtësi i Kolumbisë, Andres Escobar, i shtrirë në tokë, pasi gabimisht shënon një gol në portën e tij gjatë një ndeshjeje kundër SHBA në Botërorin e vitit 1994. Kolumbia më pas e humbi ndeshjen dhe u eleminua nga kampionati botëror. Escobari u vra kur u rikthye në

Viti 1929. Në këtë fotografi historike, pjesëtarë të ekipit të produksionit të MGM janë duke filmuar Luanin Jackie. Më tej, hungërima e tij është bërë e famshme, pasi është paraqitur në cdonjërin prej filmave që mbajnë firmën e gjigandit amerikan të kinematografisë. Luani në këtë fotografi ka qenë në fakt

31 korrik 2014. Një helikopter pakistanez ngre në ajër trupin e një viktime që u mbyt në Detin Arab pranë Karachit. Shumë vetë gjetën vdekjen duke u mbytur, pavarësisht se qeveria kishte ndaluar futjen në det për shkak të dallgëve të larta. (Fareed Khan/AP)

1 gusht 2014. Palestinezë vrapojnë për të gjetur strehë gjatë përplasjeve me ushtarët izraelitë, në vijim të protestave në rrethinat e Oferit, një burg ushtarak izraelit pranë Ramallahut. (Majdi Mohammed/AP)