Foto

Katolikët e Filipineve kanë një ritual të frikshëm, në vigjilie të Pashkës. Ata fshikullojnë dhe torturojnë veten deri në përgjakje, për të kërkuar falje për mëkatet. Pamjet e tmerrshme nga qyteti i Pakilit, rreth 70 km në lindje të Manilës, tregojnë njerëzit e maskuar që presin me brisk kurrizin e

Bota po ndryshon me shpejtësi dhe ne bashkë me të. Fatkeqësisht, jo të gjitha këto ndryshime janë në avantazhin tonë. Disa njerëz kanë shprehur shqetësimet e tyre se ku po shkojmë, përmes artit. Kemi përzgjedhur 22 prej ilustrimeve më pikante, që shfaqin disa prej problemeve më serioze që ndesh shoqëria

Reshjet ngjyrë portokalli të dëborës që kanë përfshirë rajone të shumta në Europën Juglindore kanë habitur së tepërmi banorët dhe turistët ditën e diel. Sipas “The Independent”, reshjet e dëborës ngjyrë portokalli kanë përfshirë Rusinë, Bullgarinë, Rumaninë dhe vende të tjera europiano-juglindore. Fotot e këtij fenomeni të rrallë natyror të

Kjo super makinë është më e shtrenjta në botë dhe jo çdo kush mund ta ketë atë. Kjo pasi makina kushton pothuajse 2 milionë dollarë. Vetëm 10 modele “Karlmann Kings” do të ndërtohen sipas prodhuesit kinez të kësaj makine të zezë, që i ngjan shumë mjetit që shohim nëpër filmat

Një stuhi e tillë dëbore e paregjistruar ndonjëherë ka shqetësuar jetën në Moskë, ku temperaturat e regjistruara këtë të hënë ishin 13 gradë nën zero dhe me bllokime të shumta. Këtë të hënë mund të bien 23 cm dëborë, – lajmëruan autoritetet moskovite dhe njoftuan të mos qarkullonin me automjete

Foto e marrë që nga Griffith Park në Los Angeles në 30 janar 2018. Miliona njerëz e shijuan këtë të mërkurë eklipsin e plotë të superhënës blu, një dukuri që u pa në Amerikën e Veriut, Azi dhe në Oqeani. Superhëna e parë që nga Singapori në 31 janar 2018.