Foto

Qindra njerëz marrin pjesë në betejën e verës në Spanjë, ku njerëzit derdhin me mijëra litra verë mbi njëri-tjetrin.

                         Në qoftë se një foto vlen sa një mijë fjalë, fotot historike kanë vlerë shumë më tepër se aq.  Një foto e bukur e bërë në të shkuarën, na bën të udhëtojmë në kohë, duke na krijuar mundësin që

Çifti i ri mbretëror, Princi Harry dhe  Meghan Markle mendohet se janë duke u marrë momentalisht me detajet personalizuese të një shtëpie gjigante. Bëhet fjalë për një hapësirë e cila përfshin 6 dhoma gjumi, 3 ndarje recepsioni dhe 15 hapësira të tjera. Sipas “Daily Mail”, kjo shtëpi mbi 150-vjeçare mendohet

Fotoja e ditës nga The Guardian Los Anxhelos, SHBA Një protestuese e veshur si Lady Liberty mban një kukull, që duket si një foshnje me ngjyrë, ndërsa demonstruesit marshojnë kundër ndarjes së fëmijëve të emigrantëve nga familjet e tyre. Fotografia: Mario Tama / Getty Images

Leonardo Di Caprio, i dashuruar pas modeles shumë të re Camilla Morrone, i shton pasurisë së tij një shtëpi të re, një villë tejet luksoze në Los Angeles me një vlerë prej 4 milionë eurosh. Leonardo Di Caprio një prej aktorëve më të paguar të Hollywood –it që ka në

Një aurora boreale në veri të Kanadasë. Këta fenomene ndodhin sepse forma e fushës magnetike të tokës, në rajonet polare, bën që atje – dhe vetëm atje – grimcat me ngarkesë që vijnë nga Dielli, të penetrojnë në atmosferën e Tokës, duke u përplasur me gazrat që i përbëjnë. Oksigjeni