Bota

“Nëse i shtrëngoni dorën Assadit pas masakrave dhe përdorimit të armëve kimike që ju i keni quajtur vijë e kuqe, atëherë duart tuaja nuk do të mund të pastrohen asnjëherë nga historia” Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka kritikuar hipotezën e një marrëveshje me Damaskun që është përmendur nga Sekretari i

Jo vetëm zhurmë mediatike, por edhe dëm për imazhin dhe rënie e mbështetjes për HIlari Klintonin, kandidatja e mundshme e demokratëve për zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit 2016. Ka ndodhur për shkak të shpërthimit të email gate, pas zbulimit se në kohën kur ishte Sekretare Shteti Klintoni përdori ekskluzivisht një

Kryeministri izraelit, Beniamin Netanjahu u zotua sot se një shtet palestinez nuk do të krijohet nëse ai rizgjidhet kryeministër, në një përpjekje të fundit të fushatës para zgjedhjeve parlamentare. Netanjahu, në përpjekje për të rritur mbështetjen e ndjekësve të vijës së ashpër para votimit të të martës, e bëri komentin

Në faqen e të përditshmes britanike janë publikuar edhe pamje të një serie kamionësh të parkuar jashtë Kremlinit. Pamje që kanë nxitur zëra të rinj në lidhje me një largim të afërt të presidentit rus. Pavarësisht se është rishfaqur në publik, nuk ndalen zërat e një grusht shteti të orkestruar

Shërbimet e fshehtë britanikë kanë urdhëruar anëtarët e familjes mbretërore që të ndryshojnë adresat e tyre të postës elektronike: ata që përdorin zakonisht mendohet që përgjohen. Rritja e tensionit mes Britanisë së Madhe dhe Rusisë dhe rreziku i terrorizmit kanë shtyrë shërbimet që t’u kërkojnë princërve Uilliam dhe Kate, Harryt,

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është shfaqur sot publikisht për të parën herë prej 5 marrsit. Putin është takuar me presidentin e Kirgizisë, Almazbek Atambaev, në një pallat afër Shën Petersburgut. Duke iu referuar spekulimeve në rritje për shëndetin dhe vendqëndrimin e tij gjatë mungesës së gjatë të paraqitjes në