BOTA

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, i paraqiti presidentit Donald Trump dorëheqjen nga funksioni i saj. Sekretarja e shtypit në Shtëpinë e Bardhë, Sarah Sanders, bëri të ditur se “Presidenti Trump dhe Ambasadorja Nikki Haley do të takohen në Zyrën Ovale në orën 10:30. Ky takim do të

Presidenti Donald Trump duket ka vendosur që vetëm në pak vite si president i SHBA-ve, të përsërisë të gjitha skandalet që ka pasur Uashingtoni në 50 vitet e fundit, që nga Uotergejt, seancat dëgjimore të Clarence Thomas me Anita Hill, dhe deri te dështimi me uraganin Katrina. Rasti në fjalë:

Mund tё kёrkosh gjatё dhe megjithatё nuk e gjen identitetin e vёrtetё tё BE-sё. Presidenti i komisionit tё BE-sё pёr Rajonet, Karl-Heinz Lambertz, pёr DW pёrshkruan gjendjen e unionit. Deutsche Welle: Zoti Lambertz, Ju tё martёn mbani njё fjalim lidhur me gjendjen e unionit, qё duket tё jetё relativisht e

Ky është momenti kur tre djem treguan një guxim të paparë kundër një gjarpëri të madh, i cili ishte mbështjellë përreth pjesës së poshtme të trupit të qenit të tyre. Video tregon djalin më të madh që përpiqen të mbajë kokën e gjarpërit të ngulur në tokë, me atë që

Joan Phillips ka përmbushur ëndrrën e vet, që të hidhet në një kabinë që stimulon fluturimin në ajër, pikërisht në ditëlindjen e saj të 99-të. Me këtë rast, ajo tregoi se mosha nuk ishte pengesë për të që të realizonte ëndrrën e saj. “Më dukej se isha në qiellin e nëntë. Ishte e mahnitshme dhe ndjeja se

Nëse ndonjëherë ju jepet rasti ta vizitoni Kinën dhe të kaloni pranë një fshati të quajtur Daxi, atëherë duhet të jeni të kujdesshëm nëse keni ndonjë mosmarrëveshje me dikë, pasi në këtë vend pothuajse të gjithë janë mjeshtër të Kung Fusë dhe arteve tjera marciale. Nga fëmijët, pensionistët, fermerët e

Elisa Lam, një studente kanadeze 21-vjeçare, trupi i të cilës u gjet  në vitin 2013 në një rezervuar uji në çatinë e një hoteli amerikan mbetet një nga misteret më të mëdha. Video e saj në ashensorin  e hotelit duke vepruar në një mënyrë shumë të çuditshme pushtoi rrjetet sociale

Shtatë shqiptarë ranë në prangat e autoriteteve holandeze pasi tentuan të fshiheshin në një kamion. Ishte shoferi, ai i cili lajmëroi policinë, pasi shqiptarët u munduan të ngjiteshin në trajlerin e tij dhe të fshiheshin brenda. Shtatë të ndaluarit janë të moshës nga 16 deri në 26-vjeçare. Për katër prej

Përplasje në Shtëpinë e Bardhë midis Donald Trump dhe një gazetareje të ABC News. Gjatë konferencës për shtyp për prezantimin e marrëveshjes tregtare me Kanadanë dhe Meksikën, Trump ftoi Cecilia Vega për t’i bërë pyetje. “Është e shokuar sepse e zgjodha të më bëjë një pyetje. Epo mirë, e di

Nga Metju von Rohr & Brita Sandberg Në një intervistë për “Der Spiegel”, ish-ministri i Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel, i bën thirrje vendit të tij të marrë një rol të ri global, në kushtet kur bota sipas tij po ndryshon në mënyrë dramatike. Ai shpjegon edhe arsyen se përse gjermanët,

SHARE

Bota

Send this to a friend