lorena

lorena

Prej kohësh aktorja e njohur Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë zyrtarizuar ndarjen e tyre dhe gjërat po shkojnë drejt divorcit. Së funmi ëshë raportuar se ajo po ia bën të vështirë procedurën divorcit ish-bashkëshortit të saj, Brad Pitt. 14 muaj pasi Joli dorëzoi kërkesën për divorc dhe kërkoi kujdestarinë

Ai ishte pa diskutim një nga filmat më të shitur vitin e kaluar dhe për këtë arsye pjesa e dytë e filmit Jurassic World është edhe një nga realizimet më të shumpritura. Regjisori Colin Trevorrow shpërndau online një treaser të shkurtër, që zgjat vetëm 6 sekonda, të filmit “Jurassic World-

Paula është një vogëlushe e cila mund të vdesë çdo herë që bie në gjumë për shkak të një çrregullimi të rrallë dhe të pashërueshme. Prindërit e saj kanë folur për herë të parë për historinë që po i mundon. Çdo natë, nëna e vogëlushes Paula Teixeira, e cila quhet

Besoj se puna nga shtëpia është një ndër ëndrrat e shumë njerëzve dhe së fundmi Apple e ka bërë realitet. Kjo kompani ofron një mundësi të artë: rehatinë e të punuarit nga shtëpia! Apple ka bërë thirrje për punëtorë me kohë të plotë, për pozicionin si: AppleCare at Home Advisor.

Gjërat e viteve ’90 ishin me të vërtetë të çmendura duke filluar që nga prerja e flokëve në mënyrë të çuditshme, veshjet  e ekzagjeruar dhe deri tek pajisjet e para elektronike. Vetëm fëmijët nga fundi i shekullit të 20-të mund të kujtojnë të gjithë lumturinë dhe zhgënjimin e asaj kohe.

Xhinset janë padyshim veshja më e shitur në botë, të gjithë duke filluar që nga më I vogli e deri tek më I rrituri kanë një palë xhinse në dollap, por a e dini se si dallojnë xhinset e shtrenjta nga ato te lirat? Disa prej tyre kushtojnë me qindra