Bota.al

Bota.al

Thuajini mirupafshim filmave të verës, dhe thuajini pëshëndetje filmave dramatik të vjeshtës. Rikthimi i Wonder Woman, Channing Tatum me kapele kaubojsi apo Rajan Gosling. Këto janë 10 filmat për tu parë në kinema këtë vjeshtë. 1-Dolores 2-IT 3-Woodshock 4- Strong 5-Battle of the Sexes 6-Kingsman:The Golden Circle 7-Unrest 8-Blade Runner

Aktorja e mirënjohur për publikun shqiptar Margarita Xhepa ka emocionuar të pranishmit në promovimin e një libri ku ishte e ftuar. Xhepës i është kërkuar të recitojë një poezi me zërin e saj brilant dhe ajo ka zgjedhur vargjet e shkrimtarit Ali Podrimja me vjershën “Tung Evropë”. Xhepa ka qenë

Në këto foto do të gjeni vendet e braktisura ntë shpërndara në cpa të ndryshëm të planetit tonë. Ato janë vendet më të frikshme por dhe më emocionuese në të njëjtën kohë. Kombinimi i adrenalinës dhe rrezikut në këto foto ngjall disa ndjenja kontradiktore, keni frikë të shikoni, por ju

20-vjeçarët gjermanë nuk e kujtojnë dot se ka pasur një kohë edhe pa Angela Merkelin. Ajo është prej 12 vitesh gruaja lidere e Gjermanisë, e kësaj me gjasë mund t’i shtohen 4 vite të tjera. Traditë që njihet në Gjermani Kush do të dijë, pse Angela Merkel vazhdon të qeverisë

Ndiq mijëra fëmijë super t zgjuar për katër dekada e gjysmë, dhe do të mësosh një apo dy gjëra se si të rrisni njerëz të suksesshëm. Një nga zbulimet më të mëdha: Edhe fëmijët me IQ të nivelit të gjenive, kanë nevojë për mësues, që t’i ndihmojnë ata të arrijnë

“Ja pra, këtë mrekulli të bëjnë librat: Të lejojnë të udhëtosh, pa i lëvizur fare këmbët” Jhumpa Lahiri “Nëse lexon vetëm librat që po lexojnë gjithë të tjerët, prit që të mendosh vetëm ato gjëra që mendojnë gjithë të tjerët” Haruki Murakami “Njeriu, qoftë ai zotëri apo zonjë, që nuk