Bota.al

Bota.al

Vitet e fundit FIFA ka qenë në qendër të vëmendjes, jo vetëm për vendosjen e rregullave në futboll, por edhe për shkeljen e këtyre rregullave, të vendosura nga vetë ajo. Trupa qeverisëse e sportit më popullor në botë është shndërruar në një gjigant që qarkullon çdo vit miliarda dollarë, që

Rusia ngre në fluturim qindra avionë, në përgjigje të stërvitjeve të NATO-s. Dhe SHBA dërgojnë sinjalin e tyre: avionët B-52 Kur gjërat bëhen serioze, Pentagoni thërret menjëherë atë “birin e k…”, Buffin. Dhe ai ngrihet në fluturim, i mbajtur prej krahëve të tij të mëdhenj. E bën që nga koha

Sipas Android Police, Google me prezantimin e Android M synon të përmirësojë jetëgjatësinë e baterisë dhe shfrytëzimin e memorjes RAM. Të gjitha gjasat janë që Google të publikuar një ndërtim për zhvilluesit gjatë konferencës I/O. Ky ndërtim do të ketë probleme të shumta por që do të na shërbejë për

FIFA, një institucion sa popullor aq edhe enigmatik. Prapa perdes së hekurt të institucionit më të rëndësishëm të futbollit, ujërat nuk rrjedhin në drejtimin që të gjithë mendojnë. Qeveria e lojës më popullore në planet ka ngritur përherë shqetësime në rrethet e fuqishme politike dhe sociale për menyrën disi të

Ja arsenali i fshehtë i atyre që ishin dikur të besuarit e Sadam Huseinit e që sot komandojnë trupat e Al Baghdadit Duhet ripushtuar Ramadi: ka qenë ky urdhëri i operacionit të nisur dje në mëngjes nga forcat irakene, si dhe marrja e qendrës së Al Anbarit, e në të

Bayerni ka planifikuar të zhvillojë një merkato të fuqishme gjatë kësaj vere dhe bavarezët minimalisht do të afrojnë në skuadër një lojtar të madh. Alternativat janë të shumta duke filluar nga Antoine Griezmann e deri te Paul Pogba. Dëmtimet e shpeshta të dyshes Robben-Ribbery e kanë detyruar Bayernin të blejë