Bota.al

Bota.al

Përmbysen bashkë me automobilin e saj. Në pritje të ndihmës së shpejtë, marrin një pozë bashkë me të shoqin për të bërë fotografitë që, brenda pak orësh bëjnë xhiron e internetit. Benjamin Neufeld ishte në kuzhinën e tij, për të përgatitur drekën, kur krejt papritur ka dëgjuar një zhurmë shumë

Akuza e terroristit të 11 shtatorit, Zakarija Musavi, i dënuar për atentatet e Nju Jorkut: “Sauditët financonin Al Kaedën në fundin e viteve nëntëdhjetë”. Përgënjeshtrim i menjëhershëm nga ana e arabëve Zbulime të rinj dhe shqetësues kanë dalë gjatë marrjes në pyetje të Zakarija Musavit, terroristi i dënuar se ka

Hani Abu Asfar ka ofruar 100 mijë dollarë për ata që do të arrijnë t’ia sjellin kokën e al Baghdadit. Kush do ia sjellë të gjallë, do të ketë në duar 1 milionë dollarë Një biznesmen jordanez ka vënë në dispozicion 1 milion dollarë për kokën e Abu Bakr al

Kryeministri francez, Manuel Valls ka deklaruar se niveli i alarmit antiterrorizëm ka kaluar në “Paralajmërim për atentate” në departamentin francez të Alpi-Marittime. Dje, pikërisht në Nicë, Moussa Coulibaly një tridhjetëvjecar me origjinë nga Mali ka goditur me thikë tre ushtarakë që bënin rojë pranë një vendi kulti hebraik në qendër

INTERVISTA / Flet Ministri grek i Ekonomisë, Giorgios Stathakis Nga Manfred Ertel Spiegel: Zoti Stathakis, a duhet të trembet Evropa nga një Greqi që me vetë-besim thotë se refuzon të paguajë borxhet e saj ? Frikë nga çfarë? Jo, ju s’keni nevojë të jeni të frikësuar. Prej një kohë të

Këto janë pamjet e projektit të stadiumit të ri të klubit të futbollit Milan, në pronësi të SIlvio Berluskonit. Stadiumi do të ketë 48 mijë vende, si dhe hotele, restorante e qendra biznesi