Bota.al

Bota.al

“Bota është një skenë e madhe dhe të gjithë gratë dhe burrat janë aktorë”. Fjalë që do i dëgjoni në filmin Birdman – një prej favoritëve për të fituar sot Cmimin Oscar, me regjisor Alejandro Gonzales Inarritu, i njohur për filmat 21 gramë dhe Babel, që ofron sfidën teknike të

NEW YORK – Bukuria e çuditshme dhe e akullt e një dimri të acartë

Mungonte vetëm kjo në apel, në klasën e Porscheve të menduara dhe të krijuara për të dhënë kënaqësitë më intime në ngarjen emakinës. Versioni GTS, pasi ka vendosour firmën e vet dhe karakteristikat më të mira në të gjithë modelet e kompanisë, mban tashmë edhe veshjen elegante të versionit Targa.

Ministri i jashtëm i Turqisë thotë se vendi i tij dhe Shtetet e Bashkuara synojnë të fillojnë një program për trajnimin dhe pajisjen e rebelëve sirianë të mbështetur nga perëndimi në fillim të muajit të ardhshëm. Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha sot se Turqia dhe Shtetet e Bashkuara

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry thotë se komuniteti ndërkombëtar po diskuton për sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë si përgjigje ndaj rrëmbimit të territoreve ukrainase, duke thënë se Rusia është angazhuar “në një proces absolutisht të paturpshëm dhe cinik” gjatë ditëve të fundit. Duke folur në Londër para bisedimeve me

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez François Hollande kanë pasur raporte të ftohta në fillim të mandtit. Por krizat i kanë afruar mes tyre Dukej si një fillim i ri: kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës François Hollande përdorën të gjithë peshën e tyre politike për vendosjen