Bota.al

Bota.al

  Eshtë “Gjermania e re” që manifestohet, thotë Markus Gabriel, përballë valës së solidaritetit kundrejt refugjatëve, që ka përshkuar tashmë të gjithë vendin. “Eshtë Gjermania kozmopolite në kuptimin kantian”, e lindur në vitin 1989. Gabriel është një prej filozofëve bashkëkohorë më në zë në Gjermani. Jem mësim Epistemologji, Filozofi moderne

Kasano dhe Baloteli? Amatorë. “Njëherë, Gaskonj, edhe pse unë isha përpjekur t’ia kthej mendjen, u largua nga skuadra mbrëmjen e së shtunës, sepse kishte mbërritur e dashura e tij. Të nesërmen, ditën e ndeshjes, po haja drekë me disa prej stafit tim, kur më erdhi krejtësisht i zhveshur në restorant

UEFA ka përzgjedhur një gjyqtar milioner për të drejtuar ndeshjen Shqipëri-Portugali, e cila do të luhet të hënën e 7 shtatorit, në orën 20:45, në stadiumin “Elbasan Arena”. Ai është suedezi Jonas Eriksson, i njohur jo vetëm si biznesmen i pasur dhe një i suksesshëm në fushën e menaxhimit të

Disa të mira të papritura – por shkencërisht të provuara – të një praktike që ka origjinë të lashtë, por që në kohët e sotme ka rigjetur një sukses të pazakontë Zbut stresin, lehtëson simptomat e ankthit dhe të depresionit dhe është një ilaç për të gjitha të këqiat, për

Përfaqësuesja e Portugalisë zbarkon në Tiranë për sfidën kualifikuese të Euro 2016 me Shqipërinë. Në orën 20:30 të së Shtunës, avioni i skuadrës luzitane mbërriti në aeroportin “Nënë Tereza”. Zbarkimi është dokumentuar edhe nga ylli i skuadrës, Cristiano Ronaldo, që në profilin zyrtar në Instagram shkruante: Sapo u ulëm në

Kur u hodh shorti askush nuk mund të parashikonte që Holanda do të vuante kaq shumë në ndeshjet kualifikuese për Francë 2016 megjithatë Kampionët e Evropës të vitit 1988 tashmë rrezikojnë seriozisht eliminimin. Nga “portokallinjtë” u largua trajneri i mirënjohur Guus Hiddink, dikur trajner edhe i kombëtares turke, për t’u