Bota.al

Bota.al

Në mars të 2016 Japonia ekzekutoi dy të burgosur nga korridori i vdekjes dhe në korrik 2018 Shoko Asaharan si dhe 6 anëtarë të sektit “Aum Shinrikyo”, përgjegjës për sulmet me gaz sarin në metronë e Tokios në vitin 1995. Në Japoni edhe pse shumë njerëz nuk e dinë ekziston

Nga Melisa Çan Elvis Presli, këngëtari legjendar dhe ylli i kinematografisë amerikane, i cili u bë i njohur si mbret i rock & roll, vdiq nga një atak kardiak 41 vjet më parë. Vdekja e tij më 16 gusht 1977, tronditi industrinë e muzikës, dhe pikëlloi miliona fansa të tij

Teksa vitet kalonin, Ana Frank shkëlqente në shkollë. Ajo ishte një shkrimtare e lindur. Në atë kohë shkruante në mënyrë sekrete histori të shkurtra. Mësuesit e saj e përshkruanin si vajzë të zgjuar, me humor dhe tepër të rritur në mendime për moshën që kishte. Maj 1940. Nazistët pushtuan Hollandën

1. Fytyra Nëse gjëja e parë që patë në këtë foto ishte një fytyrë, kjo do të thotë që jeni një person i orientuar nga shoqëria. Ju kujdeseni për njerëzit dhe gjithmonë përpiqeni të komunikoni. Gjithashtu, ju tentoni të mbështeteni në aftësitë intelektuale për të zgjidhur problemet e përditshme. 2.

Nga George Beebe Kur kanë kaluar gati 2 vite, që kur përfshirja e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 minoi politikën amerikane, ka shpërthyer sërish zemërimi mbi rolin potencial të Moskës në zgjedhjet e mesit të mandatit, që mbahen në muaji nëntor. Në një konferencë shtypi të Shtëpisë së

Demi Çfarë parashikohet të ndodhë sot? Hëna do favorizojë kontaktet e reja dhe gëzimin pafund. Nëse keni një lidhje prej disa kohësh, sot do kaloni moment mjaft të ngrohta dhe do mendoni edhe për fëmijë apo ndonjë hap tjetër për një marrëdhënie më serioze. Nëse jeni vetëm mundësitë për takime