Bota.al

Bota.al

Një selfie, zonjë? Po patjetër. Por një autograf? Jo thjesht nuk bëhet. Kate Middleton, dukeshja e Kembrixhit dhe Princi Uilliam, Duka i Kembrixhit, kanë takuar me mijëra njerëz nëpër udhëtimet e tyre globale. Dukesha e Kornuollit ka bërë 19 udhëtime zyrtare me Dukën, që nga vizita e parë zyrtare jashtë

HBO ka postuar pamjet e serisë finale të sezonit 7 të Game of Thrones, serialit televiziv më të ndjekur sot. Në pamjet e nxjerra nga HBO shfaqen Cersei, Jaime dhe Tyrion Lannister, më në fund në një takim sy më sy pas shumë kohësh. Traileri mbyllet me Jon Snow-n që

Ka shumë profeci që flasin për botën e Game of Thrones, dhe episodi i fundit duket se është i mbushur me pritshmëritë e njerëzve, rreth një profecie të madhe që po afrohet. Në sezonin e dytë, Daenerys pati një vizion të vëllait të saj Rhaegar në Shtëpinë e të Pavdekshmëve,

Eklipsi total i Diellit Të hënën, më 21 gusht 2017, e gjithë Amerika Veriore do të shohë një eklips të diellit. Çdokush mund të shohë një nga pamjet më magjepsëse të natyrës – një eklips diellor total. Kjo rrugë, ku hëna do të mbulojë plotësisht diellin dhe atmosferën e afërt

Neymar ka kritikuar drejtorët e klubit të tij të mëparshëm, Barcelonës, të cilin e la për Paris St-Germain, për një rekord botëror prej 222 milionë Euro. Futbollisti i kombëtares braziliane foli pas dy golave ​​të shënuar në debutimin e tij në shtëpi për PSG, në një fitore 6-2 kundër Toulouse.

Terroristi i Barcelonës Younes Abouyaaquob u largua nga masakra e Las Ramblas duke ecur i qetë përmes tregut historik Boqueria të qytetit. Pamje të reja tregojnë marokenin 22-vjeçar që largohet përmes tregut të mbuluar ushqimor, që ndodhet ngjitur me shëtitoren Las Ramblas. Abouyaaquob shfaqet i qetë e i patrazuar nga