Home»Zodiak Ditor»Si do të jetë kjo ditë e martë për ju? Lexoni horoskopin për sot, 19 nëntor 2019

Si do të jetë kjo ditë e martë për ju? Lexoni horoskopin për sot, 19 nëntor 2019

DASHI

Problemet personale ju shkaktojnë dhimbje koke dhe lodhje.  Ajo që komplikon marrëdhëniet me partnerin është një “forcë” e jashtme dhe ju duhet t’i kushtoni vëmendje reagimeve tuaja për çdo surprizë, duke u përqëndruar në ato që keni dhe ato që dëshironi, me qëllim që të përballeni me situatën me ekuilibrin e nevojshëm.

DEMI

Ju e dini saktësisht se çfarë dhe kë dëshironi në jetën tuaj, por ndonjëherë ndjeshmëria ekstreme nuk ju ndihmon të arrini qëllimet tuaja.  Sjellja juaj shpesh është irrituese dhe e pakëndshme në familje dhe ju prireni të distancoheni nga miqtë: gjëja e parë që duhet të bëni është të ktheheni në të qenurit më të shoqërueshëm.

BINJAKET

Mos u tregoni të rreptë me veten nëse nuk shkëlqeni si zakonisht.  Mos dyshoni në aftësitë tuaja, edhe nëse nuk keni gjithmonë zgjidhjen në dispozicion.  Mund t’ju ndihmojë të ndryshoni qasjen ndaj problemeve, si në jetën private ashtu edhe në punë: përpiquni të merrni këshilla nga njerëzit më të afërt, ata do të jenë një burim frymëzimi.

GAFORRJA

Kohët e fundit ju jeni kaq të orientuar të kërkoni kënaqësi për veten tuaj, aq sa as nuk merrni parasysh idenë e ndarjes së kësaj kënaqësie me të tjerët.  Dhe kjo është pikërisht ajo që ju mungon, edhe nëse nuk e kuptoni: ajo që do t’ju bëjë të lumtur është të përfshini më shumë partnerin, miqtë dhe familjen  në jetën tuaj.

LUANI

Ju po përballeni me një situatë shumë të vështirë dhe me sa duket është pothuajse e pamundur ta zgjidhni atë, edhe për shkak se ju duket se ata rreth jush nuk janë më të interesuar për ju.  Gjatë kësaj kohe ju duhet të qëndroni të qetë dhe të gjeni forcën për të dalë prej kësaj situate. Më pas bëni një bilanc për marrëdhëniet tuaja ndërnjerëzore.

VIRGJERESHA

Kjo është një kohë kur të tjerët ju shohin veçanërisht të pëlqyeshëm dhe ju kërkojnë shpesh.  Shfrytëzojeni mundësinë për të krijuar marrëdhënie gjithnjë e më të thella me njerëzit që mendoni se janë më të pajtueshëm me vizionin tuaj të jetës dhe, në një kontekst profesional, bashkoni forcat që të arrini qëllimet tuaja më shpejt.

PESHORJA

Mos harroni se marrëdhëniet e mira bazohen gjithmonë në kompromise.  Për të shmangur keqkuptimet ose grindjet e panevojshme, është më mirë të sqaroni pikat e pakënaqësisë me ata që janë afër jush.  Dhe kini kujdes për financat: optimizmi i tepërt mund t’ju çojë në investime ose blerje të gabuara.

AKREPI

Qëllimet afatgjata që i keni vendosur vetes kohë më parë janë shumë afër realizimit.  Përqendrohuni në përpjekjet e fundit që do të bëhen dhe shmangni përpjekjet e tjera në çdo fushë, dhe krijoni momente të relaksimit absolut në jetën tuaj private në mënyrë që të keni energjinë që ju nevojitet në punë.

SHIGJETARI

Keni nevojë për një sfidë për të mos lejuar që rutina t’ju mërzitë: përpiquni të kuptoni se cili hobi, aktivitet sportiv ose interes kulturor mund t’ju kthejnë adrenalinën e nevojshme për të jetuar plotësisht jetën tuaj.  Ju jeni të rrethuar nga afeksione, por duhet të ndjeheni plotësisht të realizuar edhe si individ.

BRICJAPI

Me gjendjen shpirtërore super, ju mendoni se mund të arrini cdo gjë.  Energjia juaj do të ndihmojë gjithashtu të rindërtoni marrëdhëniet me partnerin tuaj dhe do t’ju ndihmojë të keni besim dhe autoritet në punë.  Thjesht mos e hidhni hapin më të gjatë se sa këmbët në çështjet financiare.

UJORI

Stresi i ditëve të fundit ka ndikuar negativisht në shëndetin tuaj.  Zgjidhja e parë është të shmangni mbingarkesën fizike: ushtrimet ndihmojnë në çlirimin e tensionit vetëm nëse nuk teprohet.  Dhe pastaj kënaquni e argëtohuni në mbrëmje: të qeshurit do t’ju ndihmojë shumë.

PESHQIT

Duket sikur është dita e duhur që t’i përkushtohesh plotësisht partnerit: zgjidhni së bashku çfarë të bëni dhe lini që dashuria të marrë epërsinë.  Nëse jeni beqarë, nuk do ju mungojnë idetë ose sharmi për qasjen e duhur.  Priten shkëndija. / meb.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *