Home»Zodiak Ditor»HOROSKOPI i PAOLO FOX për ditën e diel, 20 tetor 2019

HOROSKOPI i PAOLO FOX për ditën e diel, 20 tetor 2019

Dashi

Disa situata po ju krijojnë siklet të madh. Ju madje mund të pendoheni që pranoni një detyrë ose pranoni disa situata që tani janë bërë burim stresi. Marsi në kundërshtim ju sheh në luftë me të gjithë botën dhe në një gjendje të fortë agjitacioni, edhe për çështje që kanë të bëjnë me paratë. Ata që punojnë ditën e diel do ta përjetojnë këtë stres në një mënyrë të shtuar.

Demi

Ekziston një negocim në zhvillim që kërkon të përmbyllet në çdo mënyrë. Këtë fundjavë do të duhet të mendoni me kujdes se çfarë të bëni dhe të shmangni shtyrjet në kohë të gjërave. Ka shumë planetë kundërshtarë në këtë kohë dhe gjithçka duket se po luan kundër jush, por nuk do të duhet të dekurajoheni. Në këtë periudhë shumë ndryshime po ndodhin në jetën e atyre që kanë lindur nën shenjën e Demit. Dikush tashmë është duke planifikuar një veprim, dhe kjo do të sjellë shumë stres.

Binjakët

Kjo fundjavë do të jetë vendimtare për çiftet që kanë hyrë në krizë. Do të duhet të flisni shumë për të kuptuar se çfarë duhet të bëhet për të korrigjuar konfliktet dhe nëse me të vërtetë ia vlen të vazhdoni. Të prisni muajin nëntor nuk është e domosdoshme, edhe sepse tashmë i keni të gjitha elementet për të kuptuar se cila është rrugëdalja. Marsi favorizon krijimtarinë, kjo është arsyeja pse shumë çifte mund të vendosin të kenë një fëmijë.

Gaforrja

Duhet të hiqni qafe të gjitha ato situata që po ju shkaktojnë stres dhe agjitacion. Vini nga një periudhë e vështirë edhe sepse për dy vjet, gjithçka që mund të merrni, ju kërkon një përpjekje të jashtëzakonshme. Në këtë periudhë duhet t’i jepni më shumë hapësirë ​​dashurisë, që për ju do të jetë ishulli i lumtur në të cilin mund të strehoheni nga ankthet e jetës së përditshme.

Luani

Muaji nëntor mund të sjellë ndryshime të mëdha në lidhje me sferën e punës dhe këto ndryshime nuk do të vijnë gjithmonë nga zgjedhja juaj. Në këtë periudhë shpesh e shihni veten të jeni tepër të kërkuar ndaj të tjerëve dhe duke i vënë njerëzit në provë në mënyrën tuaj të zakonshme, që madje mund të dukeni të padisponueshëm. Ndoshta është rasti të rishikoni pozicione të caktuara për të shmangur sikletin tek të tjerët.

Virgjëresha

Eshtë një e diel interesante për marrëdhëniet ndërnjerëzore. Edhe njerëzit që janë ndarë tani do ta kuptojnë se është e rëndësishme të fshini lotët dhe të shmangni luftëra të gjata dhe rraskapitëse. Dashuritë që do të lindin në këtë periudhë mund të kenë një perspektivë të madhe përpara tyre. Mirëkuptim me ata që kanë lindur nën shenjën e Gaforres dhe Akrepit.

Peshorja

Që nga e shtuna ka disa probleme që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë. Do të duhet të shmangni përplasjet dhe mbase do të duhet të mësoni të lini gjërat që të ndodhin, pa u zemëruar. Nëse punoni të dielave ka të ngjarë që diçka të mos jetë në rregull. Ju mendoni se pesha e përgjegjësisë bie vetëm mbi supet tuaja dhe kjo po ju dekurajon.

Akrepi

Në këtë moment ju ndjeni dëshirën për të marrë përsipër çdo çështje. Ju udhëhiqeni nga marsi, që ju bën të guximshëm dhe të shkathët edhe pse mund të dukeni dembelë. Në këtë periudhë do të jetë e lehtë për ju të dashuroheni me dikë ose të zbuloni veten në dashuri me një person, që deri dje nuk do të thoshte shumë për ju. Rreshtimi i planetëve ju bën të jeni më sensualë.

Shigjetari

Muaji nëntor, i cili për ju do të jetë shumë i favorshëm, po afrohet dhe vjen me përparime të mëdha. Do të keni mundësi të fitoni shumë sfida dhe të përjetoni kënaqësi të mëdha. Marrëdhëniet që lindin në këtë periudhë mund të kenë perspektivë të shkëlqyeshme rritjeje. Në këtë periudhë do të ketë gjithashtu një mënyrë për të ndrequr një problem, që ka zgjatur një kohë të gjatë.

Bricjapi

Gjërat nuk po shkojnë mirë prej natës së të premtes. Kjo është arsyeja pse ju jeni të tensionuar dhe nervozë dhe mund të konfliktoheni lehtë me njerëzit përreth jush. Sidomos nëse keni të bëni me njerëz të shenjës së Dashit ose Peshores, shanset për konflikt janë shumë të larta. Do të jetë një ditë për të mbajtur nën kontroll, me të papritura.

Ujori

Mund të ketë vështirësi në menaxhimin e marrëdhënieve me disa njerëz. Në këtë moment ka ndryshime, qoftë në punë ose shtëpi, të cilat nuk janë të lehta për t’u menaxhuar. Në këtë kohë, është krijuar një hendek midis jush dhe partnerit tuaj ose keni krijuar një situatë që duhet të ndreqet shpejt. Për të hequr qafe stresin ju mund t’i kushtoheni disa hobeve, që mund t’ju japin qetësi.

Peshqit

Eshtë një kohë interesante për të rivendosur një marrëdhënie ose folur për një gjendje të re në lidhje me ndjenjat. Historitë që lindin në këtë periudhë janë padyshim të bukura dhe tërheqëse, por nëse ato lindin si një lidhje paralele me atë që ju tashmë po përjetoni, rreziqet e tensionimit bëhen  shumë të larta. Ju nuk do të humbisni sharmin në këtë periudhë, duhet ta përdorni me mençuri. / meb.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *