Home»Zodiak Ditor»HOROSKOPI DITOR I Paolo Fox, për ditën e Hënë 21 tetor 2019

HOROSKOPI DITOR I Paolo Fox, për ditën e Hënë 21 tetor 2019

Dashi

Ditë delikate dhe nervoze, në të cilën mund të ketë probleme në punë ose në jetën personale apo edhe në çift. Ndoshta keni dyshime për diçka, nuk jeni të sigurt se ajo që po bëni është gjëja e duhur. Mundohuni të mos sillni në dashuri nervozizmin e grumbulluar në vendin e punës, çifti do të vuante shumë.

Demi

Ka një hutim në dashuri, kur në vend të kësaj do të keni nevojë për qetësi dhe besim më të madh. Përfitoni nga kjo ditë, e cila është ende pozitive, nëse duhet të bëni diçka. Nesër dhe pasnesër do të duhet të rishikoni diçka, veçanërisht në lidhje me mjedisin familjar dhe shtëpinë. Ndoshta ju dëshironi ose detyroheni të ndryshoni banesë, ose të paktën do të ketë çështje që lidhen me shtëpinë dhe kjo do të jetë një temë që do të duhet ta merrni parasysh në javët e ardhshme.

Binjakët

Ditë neutrale, por sigurisht më mirë sesa ajo që keni përjetuar në muajt e fundit: po përgatiteni për një periudhë ringjalljeje të madhe dhe tani jeni më të qetë se disa muaj më parë. Në punë së shpejti do të filloni të shihni rezultatet e përpjekjeve tuaja.

Gaforrja

Një ditë pozitive që parashikon një javë të mirë, me Hënën në shenjën tuaj, e cila ju mbron. Eshtë koha e duhur për t’u rikthyer përsëri në dashuri, për të rizbuluar ndjenjat, për t’i dhënë hapësirë ​​emocioneve. Edhe në punë diçka fillon të lëvizë, por shumë ngadalë dhe me shumë përpjekje.

Luani

Përfitoni nga kjo ditë për të përfunduar se çfarë është e rëndësishme për ju. Nga e Mërkura, në të vërtetë, ju do të keni diellin disonant që mund t’ju shkaktojë shqetësim, veçanërisht për sa i përket çështjeve të punës. Por ka vendime që duhen marrë, të cilat nuk mund t’i shtyni. Mundohuni të mos nervozoheni shumë.

Virgjëresha

Një ditë pozitive, e cila njofton një javë të mirë edhe pse mund të keni një farë lodhjeje fizike dhe gjithashtu pak stres për shkak të shumë gjërave të bëra gjatë ditëve të kaluara. Mundohuni të merrni pak frymë, tani disa lajme të mira ju presin.

Peshorja

Kjo është një e hënë pak në rënie për ju, ndoshta për shkak se jeni pak të lodhur, me siguri nuk keni mundur të relaksoheni sa duhet gjatë fundjavës, ose fundjava ju ka sjellë ndërlikime të papritura. Mundohuni të gjeni mënyra për t’u çlodhur pak dhe të mos reagoni ndaj provokimeve në dashuri.

Akrepi

Kjo është një ditë që fillon mjaft mirë, por që ju lodh, duke ju bërë të arrini të stresuar dhe nën peshë në mbrëmje. Mundohuni të mos e teproni, edhe nëse ka kaq shumë gjëra për të bërë.

Shigjetari

Ditë neutrale, por nuk ka asnjë problem: ju jeni duke u përgatitur për muajin tjetër, kur Venusi do të hyjë në shenjën tuaj dhe do t’ju ndihmojë të riktheheni në rrugën e duhur. Tani duhet të relaksoheni, të pushoni, të rikuperoni pak, sepse jeni të lodhur dhe të stresuar. Mundohuni t’i jepni hapësirë ​​dashurisë.

Bricjapi

Ditë delikate dhe stresuese sidomos në vendin e punës, sepse ekziston dikush që mund të përpiqet të ju pengojë, t’ju vendos shkopinj nën rrota, ose mund të keni tension apo grindje me një koleg a një epror. Në dashuri, gjërat do të rezultojnë më mirë.

Ujori

Ditë pak në rënie, në të cilën ndryshimi është i dëshiruar ose i domosdoshëm, por jo gjithmonë i mundur. Mundohuni të jeni të kujdesshëm në dashuri, shmangni debatet.

Peshqit

Ditë e mbarë, ku mund të arrini rezultate të mira. Por ju duhet të punoni shumë, yjet do t’ju japin mbrojtjen e tyre, ju duhet të bëni përpjekjen tuaj ama. Përfitoni nga tre ditët e para të javës për të bërë kërkesa ose për të bërë gjërat që ju interesojnë më shumë, sepse në dy ditët e ardhshme do të keni një Hënë disonante. Mundohuni të shikoni përpara dhe të ndaloni së menduari për të kaluarën. / meb.al

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *