Home»Zodiak»Parashikimi Javor i Paolo Fox, 19-25 gusht 2019

Parashikimi Javor i Paolo Fox, 19-25 gusht 2019

DASHI

Horoskop pozitiv javor, këto ditë ju doni të përjetoni emocione të bukura. Ju jeni ndër shenjat e preferuara të javës. Mund të mbështeteni në një gjendje të rëndësishme astrologjike. Mund të merrni diçka më shumë, edhe pse janë akoma projekte dhe zgjidhje me kohë të pjesshme. Midis fundit të gushtit dhe shtatorit do të ketë një arsye të mirë për t’u rikthyer në qendër të skenës. Edhe Jupiteri është në gjendje të mirë. Ky është një vit ku mund të vijë mundësia e duhur. Këtë javë jeni ende të përkushtuar për kohën e lirë dhe relaksimin. Por nga fundi i verës mblidhni të gjithë energjinë për të filluar përsëri. Muajt ​​e ardhshëm do t’ju japin mundësinë të riktheheni në krye dhe të arrini rezultate të mira.

DEMI

Ka nga ata që mund të kenë pasur një mëdyshje në dashuri dhe tani pajtohen me një situatë të paqartë sentimentale që po përpiqeni të ekuilibroni. Kalimi i Uranit në shenjë ju shtyn të ndryshoni. Disa transformime që kanë ndodhur ose do të ndodhin së shpejti mund të përcaktohen se ndodhin për shkak të forcës madhore. Ose sepse vendosni vetë. Edhe për këtë arsye keni mbërritur në muajin gusht të lodhur dhe të pamotivuar. Dhe pushimi i mesit të gushtit për shumë ishte i dobishëm dhe freskues. Mos u dekurajoni, horoskopi i javës raporton se ky është një moment i veçantë por gjithashtu do t’ju lejojë të gjeni zgjidhje dhe alternativa më të mira.

BINJAKET

Horoskopi i javës rekomandon që ngjarjet të rrjedhin, sepse po kaloni një fazë rikuperimi dhe nuk ia vlen të insistoni në problemet e kaluara. Pjesa e parë e vitit ishte më e ndërlikuar por më në fund në javët e fundit keni vërejtur se po vjen njëfarë kënaqësie. Ka gjithashtu rikuperim në dashuri falë një pamje të shkëlqyeshme të Jupiterit. Ju duhet t’i bëni gjërat të qarta, të zgjidhni çështjet ligjore ose mosmarrëveshjet që janë bllokuar për momentin. Vetëm nga tetori arrijnë disa zgjidhje. Javën tjetër do të përqendroheni edhe tek ndjenjat dhe familja. Nuk ka asnjë lajm të madh për çështjet e punës për momentin.

GAFORRJA

Në dashuri është koha për të sqaruar, dhe është e mundur që raportet që nuk ja vlen të vihen në diskutim. Duhet kujdes, por mos i nënvlerësoni takimet e reja, sepse ato mund të japin emocione të bukura. Në punë mund të keni ndryshuar rolin ose punën tuaj kohët e fundit dhe tani mund ta keni të vështirë të përshtateni. Kthimi për shumë nuk do të jetë i lehtë, por do të duhet të përballeni me gjithçka me guxim dhe angazhim. Do të vijnë konfirmimet dhe mundësitë e mira. Do të jetë veçanërisht nga java e ardhshme, dhe nga ditët e para të shtatorit që do të keni mundësi të gjeni pak më shumë stabilitet.

LUANI

Për horoskopin e javës ju jeni duke pritur suksese të mira. Këtë javë do të keni energji të shkëlqyeshme. Shanset për sukses rriten, por ndonjëherë ju jeni aq shumë të sigurt në veten tuaj, sa që nuk i kushtoni vëmendjen e duhur asaj që po ndodh përreth jush. Ju jeni të nxituar, madje edhe kur thoni atë që ju dëshironi dhe çfarë prisni, kur do të ishte e përshtatshme t’i lini të flasin faktet. Ata që duan të kenë një fëmijë, të jetojnë së bashku, të martohen ose thjesht të kenë një takim, duhet të përfitojnë nga kjo javë për të folur qartë dhe të përfshihen. Ju gjithashtu dëshironi të mahnitni të tjerët duke bërë diçka inovative, dhe mbase një propozim i mirë mund të krijojë një mirëkuptim dhe bashkëpunim më të mirë edhe për çifte që e duan njëri-tjetrin.

VIRGJERESHA

Ju jeni shumë reflektues, ju jeni shenja e arsyetimit. Sidoqoftë, rreziku që ju ndeshni është ai i arsyetimit të tepërt për gjërat dhe nuk mund të pranoni disa gjendje të caktuara. Në dashuri duhet më shumë kohë për të kapërcyer një ndarje, por tani ju jeni në një gjendje shërimi të madh, edhe pse disa përgjigje nuk kanë mbërritur ende. Kthimi për shumë përfaqëson një moment veçanërisht domethënës. Ju jeni të motivuar dhe të përqendruar në punë dhe zgjidhjen e çështjeve praktike. Zgjedhjet tuaja do të prekin gjithashtu njerëz të ndryshëm që janë afër jush. Nëse disa përgjigje konfirmimesh në punë vonojnë, prisni fillimin e shtatorit.

PESHORJA

Ka zgjedhje të rëndësishme që duhet të bëhen midis fundit të gushtit dhe fillimit të shtatorit në lidhje me punën. Shumë shqetësime dhe përgjegjësi për të menaxhuar në muajt e fundit ju kanë shkaktuar një siklet. Por tani nuk keni ndërmend të përsërisni të njëjtin gabim. Sidoqoftë, përkundër këtyre problemeve që duhen zgjidhur dhe tejkaluar, horoskopi i javës tregon se ekziston një gjendje interesante. Ju gjithashtu mund të merrni rezultate të mira, por me koston e një përpjekje të madhe. Në dashuri është e mundur që një ish ose një person nga e kaluara mund të kthehet. Prandaj kushtojini vëmendje historive që tashmë po kalojnë një krizë. Ju mund të keni pretendime kundër partnerit për të marrë më shumë konfirmime.

AKREPI

Për horoskopin e javës këto janë ditë të dobishme për të provuar të hidhni dritë mbi dashurinë. Duhet të kapërceni një zhgënjim të së kaluarës, dhe shpesh ndodh, në fakt, që ta lejoni veten të kushtëzohet shumë nga e kaluara. Nga pikëpamja emocionale, beqarët që duan të bëjnë njohje të reja favorizohen jo pak. Në punë, vazhdoni me kujdes më të madh. Do të ketë një rikuperim të mirë, do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja, por kur të ktheheni, jo gjithçka do të shkojë mirë. Në fakt do ta gjeni veten në kushte që të përballeni me vonesa ose ngjarje të papritura, dhe do të jetë veçanërisht nga java e ardhshme që shumë gjëra do të zhbllokohen.

SHIGJETARI

Ata që kanë përfunduar pushimet efillojnë më fort se më parë, dhe nga 21 gushti 2019 do të ketë një gjendje më të mirë. Në punë, megjithatë, është e rëndësishme të përpiqeni të zgjedhni menaxhimin e angazhimeve, të përqendroni energjinë tuaj në arritjen e një qëllimi të vetëm. Shumë shpesh jeni të gatshëm të bëni shumë gjëra, por kjo nuk është gjithmonë zgjidhja më e mirë. Dhe mbase tani do të ishte më mirë të mos humbisni energji, por të përdorni kohën tuaj për të bërë diçka të madhe dhe të rëndësishme. Mos jini sipërfaqësorë në punë dhe studime, mbani vetëm projekte të vlefshme. Ju duhet të kuptoni se çfarë doni të bëni në jetë, mbase është koha që të filloni t’i rregulloni gjërat tuaja.

BRICJAPI

Vetmia nuk është problem për ju. Ata që lindin në shenjën tuaj janë më të pjekur, dhe pak njerëz keni si referencë në jetën tuaj. Zgjidhni mirë njerëzit që janë afër jush. Dhe përballë zhgënjimit ose ndarjes që ju duhej të menaxhonit para verës, shumë gjëra mund të kenë ndryshuar tani. Shtatori për shumë do të përfaqësojë një muaj të rifillimit. Çështjet e punës dhe dashurisë po rikuperohen. Kënaqësi e madhe mund të vijë. Por as mos e nënvlerësoni bashkëpunimin me njerëzit e tjerë. Ka nga ata që mund ta gjejnë veten në pozitën që duhet të trajtojnë probleme që nuk janë të thjeshta. Për shumë njerëz do të ketë lehtësi më të madhe për ta kthyer faqen dhe për të filluar përsëri me diçka të re.

UJORI

Horoskopi i javës ju fton të menaxhoni të gjitha angazhimet me më shumë maturi. Pjesa e parë e shtatorit do të jetë një kohë ndryshimesh të rëndësishme. Por burimet nuk do të jenë gjithmonë të disponueshme për ju. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të bëni zgjedhje të mira, të inkurajoni transformimet dhe të shkurtoni “degët e vdekura” të jetës. Ka vendime për të marrë, dhe shumicën e kohës ato nuk janë të lehta. Disa gjithmonë dëshirojnë të mbajnë të njëjtën rrugë, por fati do të sjellë disa ndryshime. Por mos lejoni që t’ju pushtojë konfuzioni. Edhe pse mund të ketë konflikte, prapë do të gjeni zgjidhjen e duhur në kohën e duhur. Në dashuri ky është një moment rikuperimi.

PESHQIT

Horoskopi i javës së ardhshme ju këshillon të bëni minimumin e domosdoshëm. Mundohuni të përfitoni nga këto ditë të fundit të pushimeve. Kjo është koha për t’i dhënë më shumë hapësirë ​​jetës suaj të dashurisë. Kthimi në rrënjët tuaja është i rëndësishëm, ata që punojnë larg shtëpisë, do të përfitojnë nga pushimi veror vetëm për të shijuar disa momente të kohës së lirë në shoqërinë e njerëzve që ju doni. Shtatori është një muaj që do t’ju ndihmojë të bëni biznes të mirë. Ka edhe nga ata që duhet të kuptojnë se çfarë do të bëjnë menjëherë pas kësaj. Referencat mund të ndryshohen, edhe për këtë arsye mund të ketë disa lajme për t’u menaxhuar.

/ meb.al

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *