Home»Zodiak Ditor»HOROSKOPI i astrologut PAOLO FOX, për ditën e mërkurë 21 gusht 2019

HOROSKOPI i astrologut PAOLO FOX, për ditën e mërkurë 21 gusht 2019

Dashi

Miq të Dashit, ata prej jush që janë sipërmarrës, më në fund mund të buzëqeshin: nesër do të ketë disa lajme shumë interesante, të cilat mund të ndryshojnë jetën tuaj qysh në shtator. Për pjesën tjetër, në dashuri nuk jeni shumë të kënaqur, sepse nëse jeni në çift, ju mendoni se nuk keni më ndjenjat e së kaluarës, ndërsa nëse jeni vetëm, nuk mund të gjeni një person që i afrohet kërkesave tuaja. Mos ndaloni së kërkuari.

Demi

Venus më në fund hyn në shenjën tuaj në mënyrë pozitive. Miq të Demit, këtë të mërkurë nuk do të duhet të merreni me pengesa dhe zhgënjime të dashurisë, sepse për një herë gjithçka do të shkojë ashtu si dëshironi. Sidoqoftë, ju jeni të vetëdijshëm se duhet të punoni më shumë nëse vërtet dëshironi të jeni të lumtur. Filloni ta provoni duke prerë të gjitha ato marrëdhënie që nuk janë një pasuri për ju, por vetëm një ngarkesë.

Binjakët

Ju po jetoni në një periudhë të errët stresi dhe nervozizmi. Shumë prej jush nuk kanë arritur as të shkojnë me pushime dhe kjo është shumë e bezdisshme. Këshillat e yjeve janë të mendoni thellë përpara se të bëni ndonjë gjest. Mundohuni të jeni më pak të shkathët, veçanërisht me njerëzit që ju duan dhe kanë qenë gjithmonë me ju.

Gaforrja

Ju nuk ndiheni plotësisht të realizuar. Shumë prej jush punojnë, disa janë gjithashtu të paguar mirë, por kënaqësia nuk mund të jetë thjesht ekonomike. Ndjeheni se vleni më shumë se ato që bëni dhe prandaj doni të shikoni përreth më këmbëngulje. Në dashuri do të ketë ndonjë siklet, sidomos pasdite, për shkak të një mosmarrëveshjeje. Sidomos nëse jeni çiftëzuar me Peshqit.

Luani

Pas një periudhe anonimiteti të vërtetë, gjatë së cilës preferuat të rimbushni bateritë ose të lëpini plagët pas një zhgënjimi të madh, tani jeni gati të ngriheni përsëri. Ju dëshironi të riktheheni në lojë në gjithçka, dhe nga nesër mund ta bëni. Kujdes nga disa keqkuptime në familje, të cilat kryesisht do të kenë të bëjnë me çështje ekonomike.

Virgjëresha

Miq të Virgjëreshës, ju jeni njerëz që shkëlqeni dhe mbi të gjitha nuk keni frikë të angazhoheni për kauzat tuaja. Ky qëndrim i juaji ju shpërblen mbi të gjitha në punë, ku do të arrini të realizoni disa nga idetë tuaja, përkundër faktit që kolegët tuaj ende e kanë mendjen në pushime. Në mbrëmje, lajme të mira familjare.

Peshorja

Në këtë të Mërkurë, 21 Gusht 2019 do të duhet të merreni me disa probleme të parave. Kohët e fundit keni shpenzuar shumë, edhe falë disa festave, dhe tani e gjeni veten duke llogaritur qindarkën e fundit. Për fat të mirë për ju, gjithmonë gjendet dikush në familje i gatshëm t’ju ndihmojë. Por kjo periudhë do t’ju bëjë të reflektoni në punën tuaj: me të vërtetë dëshironi të gjeni diçka më fitimprurëse.

Akrepi

Jeta juaj është një kantier i hapur ndërtimi. Ju keni humbur të gjitha siguritë: një dashuri që ka mbaruar ose që është larguar fizikisht nga ju, punë që nuk ju ka bindur kurrë deri në fund, miq shumë të largët për arsye që nuk mund ta shpjegoni. Ju ndiheni nën një tren, por është pikërisht në këto momente që ju të Akrepit, jeni të zotët që të nxirrni më të mirën. Do të keni sukses edhe këtë herë.

Shigjetari

Për ju, Shigjetar nesër do të jetë një ditë për të harruar. Ndihesh pa formë, dëshiron të kthehesh në sport por punën dhe angazhimet familjare të pengojnë. Plus, vazhdoni të hani keq dhe shumë. Kjo gjendje mendore dhe fizike e juaja do të ndikojë gjithashtu në marrëdhëniet: ki kujdes që të mos e teproni me përgjigjet pikante të partnerit, i cili nuk ka asnjë faj në fund.

Bricjapi

Përkundrazi, për Bricjapin hapet një ditë shumë pozitive, e karakterizuar nga një moment i mirë i formës dhe mbi të gjitha qetësi. Ju keni lënë një sëmundje të stinës pas, dhe mbi të gjitha atë dëshirë për të ndryshuar plotësisht jetën tuaj. Ju keni rivlerësuar shumë situata, veçanërisht në punë, dhe tani mezi prisni të vijë dimri që të hyni tërësisht në profesionin tuaj.

Ujori

Miq të Ujorit, horoskopi nuk ju sjell një lajm të mirë. Ju ndjeheni të nënshtruar. Plus, ju jeni konfuzë dhe besoni se nuk e doni më partnerin tuaj ashtu si dikur. Rrini të qetë: me dialogun e duhur gjithçka mund të zgjidhet. Në punë, përpiquni të mos reagoni ndaj provokimeve të një eprori që mendon se është i përsosur: tregojini atij sa vleni, me punën tuaj të përditshme.

Peshqit

Një lajm i mirë po vjen për Peshqit, veçanërisht për ata që kanë disa çështje të pazgjidhura ekonomike me disa të afërm të largët. Më në fund ju jeni afër zgjidhjes dhe kjo ju relakson shumë: ju mund t’i kushtoni vëmendje miqve, familjes dhe pak argëtimit. / meb.al

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *