02/06/2019

Si mund të jesh i lumtur? Shumë njerëz e ngrejnë këtë pyetje, edhe pse zbulimi i kësaj nuk është i lehtë. Por diçka mund të nuhatet duke vënë re ata që janë të lumtur. Çfarë kanë këta individë të përbashkët? Më poshtë janë pesë gjëra, që ndoshta fshehin sekretin e

Këto janë dy shenjat më me fat për ditën e sotme: BINJAKET Sytë do ju shkëlqejnë edhe më shumë gjatë kësaj dite sidomos për shkak të dashurisë. Venusi do iu garantoj një jetë sentimentale harmonike dhe mjaft të bukur. Do ndiheni të lumtur pranë atij që keni në krah. Ju

Dashi Sot do keni nevojë jetike të bëni ndryshime dhe të përjetoni emocione të reja. Ka mundësi që të ndërmerrni edhe ndonjë sfidë.  Për ata që janë në një lidhje dita do fillojë qetësisht, por pas mesdite situata do nxehet e pasioni do shtohet dhe emocionet do bëhen të forta.

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për javën që nis nga nesër. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje. Dashi Dashuria: Këtë javë marrëdhënia me partnerin premton të jetë shumë konfrontuese. Të enjten dhe të premten do të jenë ditë

Në shoqërinë tonë jemi mësuar të mendojmë se njerëzit e pasur janë më të kënaqur me jetën e tyre, sepse paraja është bërë sinonim i lumturisë. Por koha është ajo që bën dallimin! Koha që shpesh nuk i kushtojmë vetes, të dashurve, heshtjes, të rrëmbyer siç jemi nga një jetë

Dijetarët ende kanë disa siguri, fëmijët kanë frikë prej tyre, të rriturit ndonjëherë nuk i kujtojnë Sipas përrallave, ëndrrat janë dëshira, për Sigmund Freudin, babanë e psikoanalizës, ato janë një dritare në nënvetëdijen tonë, ndërsa për fëmijët rreziku i të parit ëndrra të këqija, është një nga arsyet pse errësira