Home»Keshilla»Rinoni lëkurën me pak përbërës

Rinoni lëkurën me pak përbërës

Ndërsa është e vërtetë se sot ka qindra kozmetikë dhe mbrojtës për kujdesin e lëkurës sonë, është gjithashtu e vërtetë që ka vetëm një pengesë që mund të na sjellë më shumë ndërlikime kur përpiqemi të luftojmë kundër tij. Ne po flasim për plakjen natyrale. Çfarëdo që bëjmë, koha nuk do të ndalet kurrë, dhe ky fakt do të fillojë të marrë formë shumë të qartë në lëkurën tonë.

Më poshtë mësoni se si të krijoni kremin anti-rrudhë në shtëpi, që do të ushqejë dhe rinovojë lëkurën tuaj vetëm për një javë.

Me këtë krem ​​të brendshëm me veprim të shpejtë anti-rrudhë të fuqishme, ju mund të ushqeni lëkurën tuaj, pastroni tërësisht, hiqni papastërtitë dhe njollat ​​prej tij, dhe natyrisht … te ripërtërini atë.

Përbërësit:

Një lugë gjelle vaj ulliri

Një e verdhë veze

Një lugë mjaltë

Një lugë Vaselinë

Përgatitja

Për ta përgatitur këtë krem të shkëlqyeshëm kundër rrudhave vetë në shtëpi, vetëm duhet të shkrini vazelinën, pastaj vendoseni në një tas të madh dhe shtoni përbërësit e tjerë. Përzieni gjithçka shumë mirë deri në arritjen e përgatitjes homogjene. Përpara aplikimit të kremit shtëpiak kundër rrudhave në fytyrë, lani shumë mirë fytyrën tuaj dhe hiqni gjurmët e grimcave prej tij. Vendosni pak krem në gishta  dhe pastaj aplikoheni në fytyrë, butësisht dhe gjithnjë duke bërë lëvizje rrethore. Lëreni kremin ​​për tre minuta në fytyrë, pastaj hiqeni atë me pambuk dhe më në fund lani fytyrën me ujë të ftohtë.

Aplikoheni këtë krem ​​çdo ditë në fytyrën tuaj dhe pas një jave lëkura juaj do të bëhet më e tendosur dhe e bukur, paparstëritë do të zhduken dhe lëkura juaj do të duket si vite më parë e shkëlqyer!

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *