14/05/2019

Cilat janë dy shenjat më me fat për sot, e mërkurë 15 maj 2019? DASHI Gjatë kësaj dite do jeni gjithë kohës në kërkim të qetësisë dhe harmonisë. Nëse jeni në një lidhje do doni të merreni vesh mirë me atë që keni në krah dhe do luftoni me mendimet

Nga John D.Sutter Për vite me rradhë, njerëz si ambientalisti dhe gazetari Bill Mekiben, kanë apeluar që ne keminevojë për një mobilizim në shkallën e Luftës së Dytë Botërore, për të luftuar emergjencën e ndryshimeve klimatike. Natyrisht, ata kanë të drejtë. Dhe në Ditën e Tokës, është e qartë që

Shkaqet për tradhti nga ana e femrës janë të ndryshme nga ato të burrave. Gratë janë, megjithatë, më dinake, dhe kur mashtrojnë, ato e bëjnë atë pa shumë rrezik, transmeton KosovaPress. Psikologët thonë se ekzistojnë rrethanat që gratë, sidomos ato që nuk janë të lumtura në martesë ose në lidhje,

DASHI Marredhenia juaj me partnerin do te thellohet edhe me shume sot. Te nxitur nga Venusi ju do tregoheni me te kuptueshem dhe me tolerante. Beqaret fale planeteve do jene edhe me magnetike. Ne cdo vend qe do kaloni te gjithe do i kthejne syte nga ju. Do jeni joshes

Njerëzit e komunitetit Lakota (popujt indigjenë të Dakotës së Veriut dhe Jugut), po përpiqen të ftojnë pavarësinë e tyre, në betejën më të gjatë ligjore në histori (më shumë se 160 vjet) me Shtetet e Bashkuara. Njeriu më i pasur në histori ishte Musa I (1312 – 1337) i Malit

Nga Cristofaro Sola Ne, nuk po jetojmë ditë të zakonshme. Politika është e trazuar, dhe jo vetëm në Itali. Nëpër Evropë, po fryn një erë që elitat qeverisëse këmbëngulin ta injorojnë. Klasat sunduese, e kanë gabim kur zgjedhin të strukin kokën në rërë si struci, duke shpresuar që era e