13/05/2019

Jo me mure, por me ura dimë të jetojmë ne femrat. Një marrëdhënie e rëndësishme, një promocion i humbur ose një e kaluar e vështirë që nuk e kishim kërkuar ta jetonim: kur muri rritet, guximi ynë arrin ta plazmojë atë, për ta shndërruar në një urë që me krenari

DASHI Priten aventura te njepasnjeshme sot. Edhe emocionet do jene te pafundme prandaj keni per t’u ndier per mrekulli.As qe do ju shkoje mendja tek krijimi i nje lidhjeje sepse do kene te tjera çeshtje te rendesishme me te cilat do merren, shoqeria eshte ajo qe ju ploteson momentalisht, dhe

Nga Tom Cassauwers   Lajm i rremë, ka nxitur tashmë një mosbesim të madh ndaj mediave, politikës dhe institucionevetë vendosura në mbarë botën. Dhe ndërsa teknologjitë e reja si Inteligjenca Artificiale (AI), mundt’i përkeqësojnë gjërat, ato mund të përdoren edhe për të luftuar keqinformimin. Doni të dukeni si Obama? Në

Kujdes! Ky artikull nuk është për ata që nuk ndjekin Game of Thrones, ose ata që nuk e kanë parë ende episodin 5 të Sezonit 8 Episodi i parafundit i Game of Thrones “Këmbanat”, kishte shumë surpriza për ndjekësit e serialit. Në fund të tij, krijuesit Weiss dhe Benioff shpjeguan se

Dashi Marsi dhe Jupiteri do jenë rivalë të fortë gjatë kësaj dite dhe duke u përballur me njëri-tjetrin mund të sjellin probleme tek jeta juaj. Nëse keni një lidhje, jeta juaj nuk do jetë shumë e ekuilibruar. Në disa momente do ju dalin edhe vështirësi të cilat do kalohen vetëm