08/05/2019

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 9 maj 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi                                       Dashuria: Dita do të kalojë pa ndonjë risi të veçantë në dashuri, dhe ndoshta për

Ne gjithmonë kemi mësuar të mendojmë se vetëm njëzet vjeçarët me trupat e tyre të bukur mund të jenë në mediat sociale, por e vërteta është se edhe pas moshës 40vjeç, ju mund të bëheni një ndikues. Më poshtë janë ikonat më popullore të stilit. Kush tha se për të

Qeveritë anembanë botës, po përpiqen të gjejnë mënyrat më efikase, për trajtimin e problemit të lejmeve të rreme, si dhe të përmbajtjes së dhunshme apo ekstremiste në internet dhe në mediat sociale. Ja cilat janë disa nga masat e ndërmarra së fundmi, në disa prej vendeve: Singapori Singapori propozoi më

Është mirë për linjat, sjell gëzim, na bën të kthehemi si fëmijë të vegjël dhe është gjithashtu ekologjike Biçikleta është një sport i përshtatshëm për të gjithë dhe është e mirë për të gjitha moshat; nëse praktikoni atë në një mënyrë të zellshme është një metodë e madhe për të

Nga Stephanie Pappas Big Bengu, është menduar zakonisht si fillimi i gjithçkaje:Rreth 13.8 miliardë vjet më parë, universi i vëzhgueshëm shpërtheu, dhe nisi të zgjerohej në vazhdimësi. Por çfarë kishte përpara Big Bengut? Përgjigja e shkurtër:Nuk e dimë. Përgjigja e gjatë:Mund të ketë pasur shumë gjëra, çdo kush mund ta

Nga Paul W.Werth Në një qytet të stolisur me një arkitekturë të spikatur, katedralja e Notre Dame, mund të jetë ndërtesa më mbresëlënëse e Parisit. Prandaj, kur u pushtua nga zjarri që rrëzoi çatinë e saj, u duk sikur ishte djegur më shumë se një ndërtesë: kombi francez, kishte humbur