05/05/2019

Dashi Sot do ndryshoni shpesh mendim dhe nuk do e mbani mërzitjen. Pavarësisht se çfarë do thoni në një moment do tregoheni më të hapur për diskutime. Nëse jeni në një lidhje do viheni përballë disa zgjedhjesh dhe duhet të merrni vendime të rëndësishme. Nëse jeni beqarë do qëndroni gjithë

Dashi Gjatë kësaj jave prania e Venusit në shenjën tuaj do ta komplikojë situatën e dashurisë, deri në pikën e krijimit të dallimeve me partnerin/en që mund të dëmtojë marrëdhënien tuaj. Xhelozitë e papritura ndaj njëri-tjetrit do të krijojnë tensione, por gjërat do të qetësohen gjatë fundjavës. Beqarët do të

Muaji maj veç sa s’ka trokitur në jetën tonë, dhe për shumicën horoskopi ka një rol të rëndësishëm në përditshmërinë e tyre, ndaj më poshtë keni tre shenjat që do të kenë më shumë fat gjatë muajit maj. Binjakët Këtë muaj shenja e binjakëve do të jete e fokusuar tërësisht

Sipas shenjës së horoskopit, dallohen edhe partnerët që janë më besnikë. Ata janë të përkushtuar ndaj lidhjes që kanë dhe nuk e mendojnë fare të tradhtojnë. Me pak fjalë, nëse partnerët tuaj i përkasin këtyre shenjave të horoskopit jeni me fat. 1. Gaforrja Kjo shenjë quhet ndryshe, shenja e dashurisë

Vetmia është parë gjithmonë me sy mosbesues, por nuk është aspak një gjendje negative. Zgjedhja për të kaluar kohën vetëm nuk do të thotë të jesh vetëm, përkundrazi. Kush prej nesh nuk ka dashur kurrë një moment paqeje dhe heshtje të gjithin për vete? Kjo ka ndodhur me të gjithë,

Jo, jo dhe jo. Çfarë ka në një “jo”? Një privim, një ndalim, një mohim. Kur zgjedhim t’i themi jo fëmijëve tanë, ne menjëherë ndihemi pak fajtorë, sikur kjo të na katapultonte në gabim. Nga ana tjetër, t’i rezistojmë kapriçove ose fytyrave të mërzitura të fëmijëve tanë, nuk është gjithmonë