02/05/2019

Festivali i Udstok, është simboli botëror, si revolta e 1968-ës në shoqërinë italiane. Por me një ndryshim, që nuk është aspak i parëndësishëm: ndërsa mbi 68-ën shtrohet në çdo kremtim, pyetja “A ishte vërtet i lavdishëm?”, mbi Udstok të gjithë duket se bien dakord: Ai ishte momenti më i pastër

Liverpuli jetoi me Barcelonën dhe Leo Messin për 75 minuta të ndeshjes së parë të Champions League – më pas zbuloi se ekziston një forcë që është thjesht shumë e madhe për t’i bërë ballë. Ekipi i Jurgen Klopp mund të ishte një gol pas Barcelonës, pas golit të ish

Barcelona fitoi me rezultat 3-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të gjysmëfinales, por përkundë këtij suksesi në Ligën e Kampionëve, tifozëve të ekipit spanjoll ka diçka që i pengon. Ashtu si në ndeshjen ndaj Manchester Unitedit në Camp Nou dhe këtë ndaj Reds, tifozët fishkëllyen gjatë gjithë kohës Philippe

Natyra njerëzore është krijuar në atë mënyrë që dëshiron të më shumë për veten. Dhe për shumë persona, astrologjia është zgjidhja e shumë pikëpyetjeve. Ekzistojnë disa të dhëna që tregojnë se Presidentët dhe liderët botërorë i përkasin dy shenjave të horoskopit, akrepit dhe peshqit. Pothuajse të gjithë Presidentët e Shteteve

VIRGJERESHA Sot yjet do ju mbushin me mendime pozitive dhe ide fantastike për ta bërë jetën më të bukur. Për ata që janë në një lidhje do jetë një ditë jashtëzakonisht e favorshme. Do kaloni plot çaste të ngrohta me atë qe keni ne krah, do bashkëpunoni për çdo gjë