Home»Bota»Videoreportazh / Një histori e shkurtër e Notre Dame de Paris!

Videoreportazh / Një histori e shkurtër e Notre Dame de Paris!

Katedralja “Notre Dame de Paris” u shkrumbua pothuajse e gjitha, pas zjarrit të fuqishëm që shpërtheu një ditë më parë. Nga katedralja 850-vjeçare, nuk ka mbetur pothuajse asgjë. Megjithëse disa nga veprat që ndodheshin brenda saj u shpëtuan nga zjarri gllabërues, mijëra vepra të tjera u shkrumbuan. Me lot dhe lutje është shoqëruar djegia e katedrales, dhe jo vetëm nga francezët, por gjithë bota. Gazetari i dritare.net, Daniel Muçaku ka përgatitur për ju një videoreportazh për katedralen, me anë të së cilës ju tregojmë pak histori nga Notre Dame de Paris. Mos e humbisni! / dritare.net

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *