Home»Zodiak MeB»Fati juaj për këtë të dielë. HOROSKOPI, 21 prill 2019

Fati juaj për këtë të dielë. HOROSKOPI, 21 prill 2019

Dashi

Çdo here qe injoroni ndihmen e dikujt qe e keni prane e dini qe po humbisni vleresimin e ketij njeriut, prandja sot mos beni te njejten gje, por tregohuni me te kujdesshem. Te pakten degjoni ate qe kene per tju thene dhe me pas vendosni. Edhe nese sia keni pasur nevojen te pakten i keni dhene vemendje.

Demi

Po e impononi veten te beni dicka qe nuk eshte ne tipin tuaj, dicka qe nuk ka per te ndodhur kurre as ne te ardhmen tuaj, prandaj mos vazhdoni me te insistoni. Gjerat e imponuara nuk bejne per ju, lejeni veten te lire, veproni gjithmone mbas instiktit tuaj i cili nuk ju ka genjyer asnjehere. Mos e vendosni veten ne veshtiresi nga te cilat nuk do dini si te dilni.

Binjaket

Keni ende shume pune per te bere per te arritur ne rezultatet qe ju doni, prandja mos u mbytni nga ankthi, pasi po plakeni brenda vetes per gjera te cilat nuk i njihni ende. Durimi eshte nje virtyt te cilin nuk e keni por qe mund ta mesoni, do ju ndihmoje ne cdo fushe te jetes.

Gaforja

Dita do te jete me e ngarkuar nga ce kisht imagjinuar , do stresoheni ne momentin qe nuk do gjeni celsin per te zgjidhur problemet qe do ju rrethojne. Perballuni me cdo gje vetem dhe mos i kerkoni ndihme askujt, ne te kundert do arrini te beni vetem gjysmen e punes dhe do e beni keq. Mbase duhet te imenjoheni me shume me pare dhe te mos e lini per ne momentin e fundit.

Luani

Do jeni shume te përqendruar sot ne jetën tuaj ne çift dhe do bëni çdo gjë qe marrëdhënia juaj te jete e ngrohte. Beqaret do jene gjithë kohës ne kërkim dhe do e gjejnë shume shpejt princin tyre te kaltër. Shume gjera kane për te ndryshuar rrënjësisht ne jetën e tyre.

Virgjeresha

Ata qe janë ne një lidhje duhet te bëjnë shume kujdes me xhelozinë sepse pa dashje situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Tregohuni sa me te matur. Ne planin financiar do hidhni hapat e duhura dhe çdo gjë do ece me se miri. Rreziqet qe keni ndërmarrë do sjellin rezultate pozitive.

Peshorja

Dita e sotme do jete e veçante për ata qe janë ne një lidhje. Shume gjera do marrin një tjetër kuptim për ju dhe kënaqësitë do jene te papërshkrueshme. Beqaret do jene shume strikte dhe nuk do i pranojnë ftesat qe do ju behet. Ne planin financiar tregohuni me largpamës dhe shpenzoni me shume kujdes. Gjithçka do ju ece mire po vepruat si duhet.

Akrepi

Dite shume e trazuar dhe e mbushur me debate te mëdha kjo e sotmja për te dashuruarit. Shume persona do ndërhyjnë ne jetën tuaj dhe do ua prishin atmosferën. Beqaret nuk do jene te qarte për hapat qe duhet te hedhin dhe nuk do i pranojnë te gjitha ftesat qe do iu bëhen. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshëm dhe do arrini t’i zgjidhni shpejt problemet.

Shigjetari

Priten shume përmirësime sot ne jetën tuaj ne çift. Partneri do jete gati te beje edhe sakrifica vetëm për t’iu lumturuar sa me shume. Beqaret do ja kalojnë mire me miqtë e tyre te ngushte dhe nuk do e ndiejnë aspak nevojën për te ndryshuar statusin. Gjendja e financave do jete e mire dhe aspak problematike. Do mund te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër nga zakonisht.

Bricjapi

Duhet te tregoheni sa me realiste gjate kësaj dite me personin qe keni ne krah sepse vetëm ne këtë mënyrë marrëdhënia mes jush do mbetet e mire. Beqaret do ëndërrojnë shume dhe me pas do zhgënjehen kur gjerat te mos ju ecin si kane dashur. Ne planin financiar nuk duhet te rrezikoni kot se koti sepse do humbni me shume nga sa mund ta keni menduar.

Ujori

Sot do gjeni mënyrën e duhur për t’i bere te ditur partnerit sa shume e dashuroni. Ai do ndihet aq mire pranë jush saqë ka mundësi t’iu beje edhe propozime te jashtëzakonshme. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe gjithçka ka për t’iu ndryshuar. Sektori i financave do jete delikat. Mundohuni te ulni sa te mundni shpenzimet qe situata mos përkeqësohet edhe me shume.

Peshqit

Mos u tregoni mediokër ne jetën tuaj ne çift sot dhe mos kërkoni ta gënjeni atë qe keni ne krah. Ne këtë mënyrë do prishni gjithçka qe keni ndërtuar deri me sot dhe do krijoni edhe një përshtypje te keqe. Beqaret do bëjnë mire t’i marrin gjerat ashtu si t’iu vijnë pa këmbëngulur shume. Ne planin financiar duhet te tregoheni gjithë kohës te matur qe te mos keni probleme.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *