24/04/2019

Një “pjesë e dytë” më e vetëdijshme për dekadën e fundit që sapo ka kaluar, për të zbuluar se kush jeni dhe çfarë doni nga jeta. Kapitulli numër dy ndoshta do të jetë edhe më interesant se ai i mëparshmi. Duhet ta provoni që ta besoni Të 40-at erdhën befas,

Nuk mund të mohohet se karakteristikat fizike luajnë një rol të madh në rritjen e aspektit joshës të një personi, por nuk është e vetmja gjë që ka rëndësi. Po rendisim 8 tiparet që e bëjnë pothuajse çdo person tërheqës në mbarë botën: Bujaria gjithmonë fiton Shumë njerëz bien dakord

Një dallim i tillë do të na ndihmojë të përdorim kohën tonë të çmuar së bashku me ata që kanë dashuri të vërtetë brenda tyre. Sa më shumë kalon koha, aq më shpejt fluturon ajo. Gjithnjë e më shpesh, kemi ndjenjën se e nesërmja është lëshuar “nga zinxhirët”, është përshpejtuar,

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 25 prill 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Gjatë kësaj të enjteje mund të ndiheni nën presion. Është

Bernard-Henri Levi, ka qenë një nga figurat më të shquara të inteligjencës franceze në 4 dekadat e fundit. Ai ishte në krye të lëvizjes Nouveaux Philosophes (Filozofët e rinj) që u shkëputën nga rrënjët komuniste, dhe u përpoqën të dekonstruktonin marksizmin. Një këshilltar i të gjithë presidentëve francezë, që nga

Cilat janë dy shenjat më me fat për sot? DASHI- Pas melankolisë së ditëve të fundit, hyrja e Hënës tek Luani do të sjellë një valë të re entuziazmit për t’u përdorur, si në dashuri, dhe në punë: ju jeni shpirtra aventureskë, kështu që shikoni të ardhmen lentet rozë të