14/04/2019

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 15 prill 2019 Dashi Dashuria: Do të jeni shumë komunikues dhe të hapur për dialog, duke u dhënë prioritet situatave të zemrës për të sjellë qartësi dhe harmoni. Partneri/ja ju mbështet! Bearët do të marrin stimujt e duhur për të zgjuar interesin e

Seria: Faktet e harruara, ose të mësuara gabim në lëndën e historisë Për shkak të propagandës britanike të kohës, Napoleon Bonaparti përshkruhet shpesh si një i çmendur, që donte të pushtonte të gjithë Evropën, e ndjekur nga pjesa tjetër e botës. Në fakt, Napoleoni dëshironte të krijonte një Evropë modern,

Seria: Faktet e harruara, ose të mësuara gabim në lëndën e historisë Udhëtimi i parë i Kristofor Kolombit në Botën e Re, u shoqërua me krjimin e shumë miteve. Mes tyre, gjendet edhe historia e mbretëreshës Isabela të Kastiljes, që shiti të gjitha bizhutë e saj, për të siguruar fondet

DASHI Këto ditë ju doni të përjetoni emocione të bukura. Jeni ndër shenjat e preferuara në horoskopin javor dhe në klasifikimin e shenjave të Paolo Fox. Kjo është për shkak se nga 17 prilli vjen Mërkuri, dhe nga data 20, Venusi arrin në shenjën tuaj zodiakut. Kjo është një gjendje

Dashi Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet t’i gjykojnë të tjerët nga pamja e jashtme. Ka gjasa që pas një personi të thjeshtë në dukje, të jetë dikush me shumë autoritet ose mund të jetë një person mjaft i përshtatshëm për të qenë partneri juaj. Është e rëndësishme të