Home»bota.al shqip»Si do të jetë moti, 17 mars 2019

Si do të jetë moti, 17 mars 2019

Moti për sot do të vijojë të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Pasditja dhe në vijim do të ketë kalime vranësirash në të gjithë vendin, më të dukshme në zonat jugore dhe juglindore.

Edhe nata do të vijojë me të njëjta kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të rriten me dy vlera ekstremale ditore, duke luhatur nga 3 gradë celsius deri në 22 gradë celsius./E.B-dritare.net

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *