Home»Bota»Russiagate, Paul Manafort u dënua me 3 vjet e gjysmë

Russiagate, Paul Manafort u dënua me 3 vjet e gjysmë

Paul Manafort, ish-kreu i fushatës zgjedhore të Donald Trump, u dënua me tre vjet e gjysmë burg për komplot në kuadrin e Russiagate. Anketa mbulonte miliona dollarë që Manafort pranoi se donte të fshihej dhe fitonte si lobist për disa politikanë ukrainas të lidhur me ish-qeverinë pro-ruse. Pak ditë më parë ai u dënua me 3 vjet e 11 muaj për mashtrime tatimore dhe bankare.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *