27/03/2019

DASHI: Të enjten dhe të premten shmangni diskutimet kontradiktore edhe pse shenja juaj është e prirur të dalë mendsh, qoftë prej përgjegjësive të shumta që ju ngarkohen, qoftë për shkak se ju përballeni me njerëz që janë shumë nervozë. Nëse keni një projekt për të kryer ose një qëllim për

Hakmarrja më e mirë është që të punoni për veten tuaj. Harrojeni larjen e hesapeve, harrojeni dëshirën për ta bërë të pendohet për ditën që të ka lënduar. Le të merret karma me të, sepse do ta bëjë këtë, thjesht fokusohuni tek një version më i mirë i vetes suaj.

Vaksina MPR, që mbron njerëzit që në fillim të jetës nga sëmundjet e fruthit, shytave dhe rubeolës, nuk shkakton zhvillimin e çrregullimeve të spektrit të autizmit (DSA). Ajo që e përsërit këtë përfundim në faqet e revistës “Analet e Mjekësisë së Brendshme”, është një studim i ri i studiuesve të

Ata që mund të jenë kuriozë të dinë se cilat mund të jenë shenjat e horoskopit kaq brilante dhe pikante, duhet të kenë diçka të qartë: asgjë nuk është e rastësishme. Kur bëhet fjalë për të ngjallur interes, dëshirë dhe dashuri për dikë tjetër, ajo çfarë bën ndryshimin, është kalimi

Dita 1 Mëngjes 200 gr kos me 1 lugë gjelle fara Chia 1/2 Qitro Drekë Sallatë pule me spinaq: 2 filxhan spinaq, 100 gr pulë e gatuar, ¼ avocado, 1 lugë çaji vaj ulliri Pasdite 180ml qumësht bajame, 10 kikirikë Darkë Sallatë me thjerrëza, merluc, spinaq e rrush të thatë: lëng limoni,

Ne të gjithë mund të jemi viktima të mundshme në sytë e manipuluesve, edhe më shumë kur ata maskohen si njerëz me “qëllime të mira”. Ata buzëqeshin, flasin mirë dhe bukur, ndërkohë që përpiqen t’ju mashtrojnë dhe të kontrollojnë mendjet tuaja. Për fat të keq, këta manipulatorë shpesh marrin atë