25/03/2019

A e dini se çfarë është koha cilësore? Është koha që kalojmë me njerëzit që duam të bëjmë gjërat që na pëlqen më së shumti. Një kombinim fitues që është i mirë për psikikën tonë dhe menjëherë na bën të ndihemi më të lumtur dhe më të qetë. Kur kalojmë

Urthi mund të luftohet në tavolinë, duke ndjekur dietën e duhur dhe duke qëndruar larg ushqimit dhe pijeve që janë rrezik. Urthi mund të jetë një çrregullim vërtet irritues. Kjo është simptoma më e zakonshme e refluksit të stomakut, e cila përbëhet nga një ridalje e substancave në stomakun tonë,

Nëse jeni në mesin e njerëzve që në mëngjes pijnë vetëm një kafe, është koha për të ndryshuar zakonin tuaj: kafeja me një stomak bosh është e keqe. Kafeja pa ngrënë asgjë dëmton stomakun që nga stimulimi i prodhimit të acidit hidroklorik, ajo irriton mukozën e stomakut në mënyrë që

DASHI: Venusi hyn në shenjë në mënyrë neutrale, por kjo nuk do të thotë se dashuria mbaron, përkundrazi. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë shumë intensive për marrëdhëniet. Ata që kanë mundësinë për të filluar bashkëpunime të reja ose për të bërë punë me kohë të

ANTIDHIMBJE: Pirja e ujit të ngrohtë lehtëson dhimbjen në rastet e dhimbjes së stomakut, dhimbjes së barkut, dhimbjes menstruale dhe dhimbjeve të tjera, pasi që relakson muskujt e brendshëm dhe të jashtëm, duke favorizuar gjithashtu një qarkullim më të mirë të gjakut. PËR LINJAT: Pirja e ujit të ngrohtë me

Nga Haider Warraich Jo shumë kohë pasi lindi fëmija ynë i parë, gruaja ime dhe unë folëm në telefonon me nënën time në Pakistan, për ta pyetur nëse ajo mund të vinte dhe qëndronte me ne për një fare kohe në Durham, Karolinën e Veriut, ku unë po specializohesha për