23/03/2019

Nga Andrew A.Michta Është koha ta themi me zë të lartë: Demokracitë në mbarë Perëndimin, janë në pikën më të ulët të fjalës së lire, dhe nuk është e qartë se si do të shkojnë punët mbi këtë çështje në 20 apo 30 vitet e ardhshme. Një sondazh i “Rasmussen

Rreth 2.000 kilometra nën këmbët tona, ka masa të mëdha materiali të nxehtë nga zona e mantelit, që kanë tërhequr vëmendjen e shkencëtarëve për 4 dekadat e fundit. Gungat, siç i kanë quajtur disa shkencëtarë, kanë gjatësinë e kontinenteve mbi tokë, dhe 100 herë më të të larta sesa mali

Ky mëngjes është i dobishëm për metabolizmin e ngadaltë, deri tani keni provuar disa dieta, mirëpo nuk keni arritur sukses? Keni metabolizëm të ngadaltë, por që dëshira juaj është e madhe për të humbur peshë? Provojeni këtë dietë ! Ky vakt është shumë i shëndetshëm dhe është i pasur me

Nga Monica Bonsangue Këto janë pyetjet që ne të gjithë kërkojmë menjëherë, kur e gjejmë veten duke lexuar rastin e njëzetë të lajmeve në të cilat një grua është rrahur nga partneri i saj dhe jo për herë të parë. “Anna kërkon sqarime. Ajo dëshiron të dijë se kujt i dha

Nga Barbara Maranzani Vajza lozonjare e një mulluxhiu të pasur holandez, e braktisi që në adoleshencë familjen e saj. Margareta Zele, u arratis më pas nga një martesë abuzive me një oficer të ushtrisë në Indinë Lindore Holandeze (Indonezia e sotme), para se të shkonte në Paris, ku u bë

Java e parë E hënë: Mëngjesi:Dy vezë të ziera dhe një portokall Dreka: Një mollë dhe dy rriska bukë me miell integral Darka:Pulë e gatuar në skarë dhe sallatë e bollshme jeshile E martë Mëngjes:Dy vezë të ziera dhe një frut citrik Drekë:Pulë e gatuar dhe sallatë e gjelbër Darkë: