17/03/2019

DASHI Do të fillojë një javë e rëndësishme për ju, në të cilën nuk do të mungojë energjia, ndoshta edhe një zgjidhje përfundimtare. Shumë po kërkojnë fjalët e duhura për t’u imponuar dhe për t’u afirmuar. Gjithashtu nga prilli do të ketë një bast të mirë për të fituar, ndoshta

DASHI: Në dashuri, duhet maturi, përndryshe rrezikoni të mos jeni në gjendje të menaxhoni emocionet dhe ndoshta të bëni disa gabime në vlerësim. Marsi po shfaqet më interesant për ndjenjat. Nëse ka marrëdhënie që nuk kanë bindur për disa kohë, ka të ngjarë që dikush së shpejti do të jetë

Emri i vërtetë i Shën Patrikut ishte Maeëyin Succat, ai jetoi midis viteve 385 dhe 461 dhe ishte me origjinë skoceze. Në moshën gjashtëmbëdhjetë vjeç ai u rrëmbye nga piratët irlandezë dhe u shit si skllav i mbretit Dalriada, sundimtar i një mbretërie që në atë kohë përfshinte një pjesë

Dashi Sot nuk do ju kushtoni shumë rëndësi gjërave thelbësore dhe ky do jetë një gabim i madh. Nëse keni një lidhje të qëndrueshme duhet të jeni shumë vigjilentë. Tregohuni edhe më të butë dhe kujdesuni më shumë për partnerin, përndryshe do mund të keni edhe surpriza të pakëndshme. Për

Moti për sot do të vijojë të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin. Pasditja dhe në vijim do të ketë kalime vranësirash në të gjithë vendin, më të dukshme në zonat jugore dhe juglindore. Edhe nata do të vijojë