14/03/2019

DASHI E premtja dhe e shtuna janë dy ditë të veçanta, e diela do të jetë e favorshme për ndjenjat dhe marrëdhëniet. Në këto 48 orë, debate të mundshme në shtëpi. Kush nuk ka zgjidhur ndonjë problem ose nuk ka zbuluar një histori dashurie që daton në shkurt, tani duhet

Nga Marco Margaritoff Incidenti i Shtegut Djatllov, shkaktoi vdekjen misterioze të 9 eskursionistëve të rinj, që u gjetën të pajetë në një situatë të rrëmujshme, të zhveshur, të dëmtuar rëndë, dhe me pjesë të zhdukura të trupave të tyre. Më 23 janar 1959, 9 eskursionistë të zonave malore të trajnuar

  Pushimi është thelbësor: këtu janë disa sugjerime për një dhomë gjumi ku gjumi është on the top. 15 mars, si çdo e premte e dytë e këtij muaji, do të jetë Dita Botërore e Gjumit, qëllimi i së cilës është të kremtojmë përfitimet e një gjumi të mirë dhe

Tanja e përsosur fillon me praktika të mira para ekspozimit të diellit: këtu janë këshilla që duhet të ndiqni për një ngjyrë të shëndetshme dhe të natyrshme Pranvera ka trokitur, dhe me dëshirën për të zbuluar veten për të shijuar rrezet e para të diellit, anulimi i aspektit gri dhe

Paul Manafort, ish-kreu i fushatës zgjedhore të Donald Trump, u dënua me tre vjet e gjysmë burg për komplot në kuadrin e Russiagate. Anketa mbulonte miliona dollarë që Manafort pranoi se donte të fshihej dhe fitonte si lobist për disa politikanë ukrainas të lidhur me ish-qeverinë pro-ruse. Pak ditë më

Nga Natalie Nougayrede Administrata Trump, jo vetëm që nuk e pëlqen Bashkimin Evropian, por është e vendosur ta shkatërrojë atë. Vizita në Evropë e Sekretarit amerikan të Shtetit, Majk Pompeo javën e kaluar, ishte episodi i tretë i sulmit, i projektuar për të luajtur me ndarjet lindje-perëndim brenda BE-së. Episodi