07/03/2019

Këto janë dy shenjat më me fat për ditën e sotme: Binjakët Gjatë kësaj dite jeta juaj do jetë shumë më e qëndrueshme se më parë dhe do i harroni njëherë e mirë problemet që keni pasur. Për ju që keni një lidhje do jetë një ditë e kënaqshme dhe

Dashi Gjatë kësaj dite nuk do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që do hidhni dhe nuk do i realizoni dot të gjitha objektivat që keni pasur. Për ju të dashuruarit do mbizotërojë një klimë e paqëndrueshme. Shpesh do keni debate të forta me partnerin dhe nuk do bini dakord

DASHI Hëna e bukur që kalon në shenjën tuaj bën pozitive ditët e së premtes dhe të së shtunës dhe, në fakt, do të ndiheni më energjikë. Në përgjithësi, në mars ju mund të gjeni një dashuri të humbur ose jepni vetes privilegjin e të dashuruarit përsëri. Kujdes mos shkaktoni

Karl Marks, është një nga ata emra që nuk mund ta përmëndësh në një tryezë, pa shkaktuar një debat të ashpër. E kundërta është e vërtetë për presidentin amerikan Abraham Linkoln, një hero i pakontestuar nga të gjithë…përfshirë edhe vetë Karlin Marks. Ai ishte një fans i madh i Linkolnit.

Nga Natalie Nougayrede Ta përshkruash këtë, si krizën më të rëndë midis Francës dhe Italisë, që prej Luftës së Dytë Botërore, është paksa e tepruar. Kjo nuk është aspak atmosfera, sikur trupat janë gati për të marshuar nëpër Alpe – siç bëri Musolini në vitin 1940. E megjithatë, kur Franca

Nga Katrina vanden Heuvel Presidenti Donald Trump, është gati të nisë një garë të re të armëve bërthamore. Të premten e shkuar, administrata njoftoi se Shtetet e Bashkuara, do të tërhiqen nga Traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme (INF), midis Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara. Trump, mburrej vjeshtën