06/03/2019

Kultivo dyshimin ndaj ideologjive dhe parimeve dominuese. Qëndro larg nga parimet. Ki mendjen të mos e ndotësh gjuhën tënde me atë të ideologjive. Binde veten se je më i fortë sesa gjeneralët, por mos u mat me ta. Mos beso se je më i dobët sesa gjeneralët, por mos u

Nga Marco Margaritoff Pas më shumë se 70 vjetësh, teoria e konspiracionit se Rudolf Hes u zëvendësua nga një sozi e tij  në burg, u hodh më në fund poshtë nga testet e ADN-së, raporton revista e mkirënjohur amerikane “Neë Scientist” . Teoria se një nga udhëheqësit kryesorë nazistë dhe

Arsyeja më e shpeshtë e krijimit të njollave të bardha në lëkurë, është përfshirja e paevitueshme nga stresi, ekspozimi në rreze të diellit dhe probleme te caktuara gjenetike. Këto probleme mund të trajtohen në mënyrë natyrale, në kushte shtëpie. Kuroni njollat e bardha me vaj të kokosit Aplikimi i vajit

DASHI Këtë fundjavë do të keni një rikthim të zjarrit. Dikush mund të ballafaqohet me një verifikim sentimental që ka shmangur në shkurt. Të enjten, të premten dhe të shtunën do të keni tri ditë të forta dhe të rëndësishme, kur një pasion mund të kthehet ose të ketë një

Nuk është hera e parë që dëgjojmë për vetitë shumta të bimës së aloe verës. Kjo bimë,e cila përdorej për produktet e bukurisë edhe nga Kleopatra ka edhe disa veti kuruese. Disa prej tyre janë: Shëron djegiet Bima e Aloe Verës është përdorur për një kohë të gjatë me këtë

Njerëzit janë më pak aktivë gjatë natës, që do të thotë se djegin më pak kalori. Por nga ana tjetër, darka është periudha kur njerëzit kanë më shumë gjasa të konsumojnë kalori të panevojshme. Kur është koha e duhur? Gjëja kryesore që duhet të dini? Më mirë të mos shkoni