Home»bota.al shqip»Tension në protestën para Kuvendit, sulmohen fizikisht Ministra dhe deputetë të PS

Tension në protestën para Kuvendit, sulmohen fizikisht Ministra dhe deputetë të PS

Militantët e PD ka sulmuar ministrin Blendi Klosi teksa po futej në parlament. Është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar situatën.

Protestuesit kanë tentuar të bllokojnë hyrjen në Parlament të deputetëve dhe ministrave, po janë zmbrapsur nga policia. Qindra efektivë policie kanë rrethuar Kuvendin. Edhe ndaj ministrit Sandër Lleshaj janë hedhur mjete piroteknike nga protestuesit.

Aktualisht deputetët e PS po vijonë normalisht seancën, ndërsa opozita po proteston jashtë. Kryeministri nuk është i pranishëm,pasi ndodhet në Lushnje në kuader të turit “Bashkia që duam” Ata janë të pajisur edhe me shishe me benzinë.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *