22/02/2019

DASHI Një ditë nën shenjën e polemikave. Shkurti nuk është muaj i favorshëm për dashuri: duhet maturi ose mbeten ende konflikte për të zgjidhur, varet nga marrëdhëniet që jeni duke përjetuar. Nëse një histori tashmë ka shkuar keq në të kaluarën, duhet të jeni më të kujdesshëm për ta parandaluar

Kuvendi i është drejtuar me një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për të zëvendësuar deputetët e opozitës të cilët dogjën mandatin zyrtarisht një ditë më parë. Kërkesa e Kuvendit drejtuar KQZ  vjen 24 orë pasi 56 deputetët e opozitës dorëzuan formularin për djegien e mandateve në Kryesinë e Kuvendit

Ministria e Jashtme gjermane thekson në një deklaratë tjetër të premten për Deutsche Ëelle, se akuzat për zgjedhjet duhet të trajtohen nga drejtësia dhe parlamenti. Pas deklaratës së djeshme të Berlinit zyrtar për “djegien e mandateve” nga deputetët e opozitës shqiptare, Deutsche Ëelle e pyeti Ministrinë gjermane të Punëve të

Sinqeriteti është një vlerë që vlerësohet gjithnjë e më shumë nga shoqëria. Rrjetet sociale janë shumë të dobishme, por gjithashtu kanë promovuar një botë të paraqitjeve artificiale. Disa shenja të zodiakut pretendojnë se janë të sinqertë vetëm për të marrë vëmendje për mirë, por në fakt është e kundërta. Jini

DASHI Kjo është një ditë e veçantë për ndjenjat: kjo nuk do të thotë se të gjithë jetojnë një konflikt, por shumë gjëra në këto ditë paralajmërojnë që diçka nuk shkon. Rrjedhimisht, këto 48 orë mund të shkaktojnë parehati, nervozizëm dhe pak vuajtje. Nëse, megjithatë, ju keni një person të

Nga Peter Rough Aleksander Hercen, shkruante dikur se pas çdo revolucioni “bota në ikje, nuk lë pas një trashëgimtar, por një vejushë shtatzënë”. Megjithatë, qëkur zgjedhja e Donald Trumpit trazoi botën, udhëheqësit e Europës Perëndimore po flasin sikur të ketë lindur tashmë një rend i ri ndërkombëtar. Gushtin e vitit