10/02/2019

Seria: Zbulimet tronditëse nga analizimi i AND-së së lashtë Studiuesit kanë dyshuar gjithmonë, se malaria ka ndihmuar në rënien e Romës së lashtë. Megjithatë, ata tani e kanë të konfirmuar, se kjo sëmundje e preku vërtet Romën e lashtë, dhe ndikoi në shembjen e perandorisë së famshme. Shkencëtarët e bënë

Këto janë dy shenjat më me fat për ditën e sotme: DEMI Ka ardhur koha të kënaqni veten sot. Dëgjoni vetëm zemrën dhe mos mendoni për asnjë gjë tjetër. Për ju që jeni në një lidhje gjithçka do ndodhë si me magji dhe emocionet e kënaqësitë do jenë të papërshkrueshme.

Dashi Gjatë ditës së sotme do reflektoni shumë herë para se të veproni dhe çdo hap do hidhet i mirëmenduar. Jeta ne çift do vazhdoje te ece me se miri gjate gjithë kësaj dite. Nuk do keni asnjë debat apo problem me partnerin dhe do filloni ta shohin me një

Nga Annalisa Lo Monaco Për Albert Ajnshtajnin, gjeniun e padiskutueshëm të fizikës, dhe një njeri me shumë interesa në jetë, i vetmi “problem i pazgjidhshëm” ishte djali i tij më i vogël, Eduardi. Albert Ajnshtajni, është një shkencëtar që nuk ka shumë nevojë për prezantim. Emri i tij është praktikisht

Seria: Teoritë e çmendura shkencore, që dikur pranoheshin si të vërteta Deri në fillim të shekullit XX-të, njerëzit besonin se përvojat e një gruaje shtatzënë mund të ndryshonin fetusin brenda saj. Kjo teori quhej Përshtypja Mëmësore. Njerëzit pretendonin se përshtypja e nënës, mund të shkaktohej nga ajo që dëgjonte gruaja

DASHI Një javë plot angazhime në punë, ku duhet të punoni shumë për të gjetur alternativa të mira në përputhje me pritshmëritë tuaja. Për fat të keq, horoskopi 2019 kishte paralajmëruar se në këtë kohë ju duhet të bëni llogaritë me kohë të pjesshme dhe zgjidhje afatshkurta. Një gjendje që