Home»Rretherrotull»Mësoni si do të jetë moti për ditën e somme

Mësoni si do të jetë moti për ditën e somme

Paraditja do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, më të dendura paraqiten përgjatë kufirit Lindor.

Pasditja dhe mbrëmja do të vijojnw me mot të kthjellët dhe vranësira, por në zonat malore do të ketë rreshje dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por mesdita sjellë rritje duke luhatur vlerat ditore nga -9°C mëngjesi në zonat malore deri në 9°C në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *