Home»Zodiak»HOROSKOPI JAVOR i Paolo Fox, 14-20 JANAR 2019

HOROSKOPI JAVOR i Paolo Fox, 14-20 JANAR 2019

Klasifikimi i shenjave për këtë javë, sipas astrologut të famshëm italian Paolo Fox, është ky:

Shigjetari 1:

Jupiteri, Marsi dhe Venusi janë të gjithë në aspekt të mirë, muaji janar është shumë interesant, por edhe parashikimet e javës për këtë shenjë të zodiakut tregojnë se është vështirë tani të frenoni dëshirën për të vepruar. Është koha për të thënë mjaft për ata që për shumë kohë janë përpjekur t’ju kufizojnë. Është koha për të kthyer faqe dhe për të përfituar nga mundësitë që mund të përmirësojnë gjendjen tuaj gjatë vitit 2019. Po zhvillohet edhe një evolucion pozitiv, i cili gjithashtu ka të bëjë me dashurinë.

Luani 2:

Vazhdon kjo periudhë e revanshit, që ju sheh protagonistë edhe të javës së ardhshme. Jupiteri, Venusi dhe Marsi janë të gjithë në formë të shkëlqyeshme. Një gjendje që nuk ishte prezente para pak javësh. Ndaj ndryshimi ka qenë i papritur, që nga janari nëse mendoni se një ide e mirë mund t’ju sjellë përfitime, nuk duhet të hezitoni ta zbatoni atë në praktikë. Horoskopi i Paolo Fox ju fton shpesh të veproni deri në fund të vitit 2019. Jupiteri është në tranzit në një planet miqësor, ka zgjedhje që nuk duhet të shtyhen më.

Dashi 3:

Filloni një javë shumë të rëndësishme sepse muaji janar do të përfundojë me një surprizë të papritur. Bëhuni gati për të marrë lajme të mira ose të keni një fat të papritur. Horoskopi i javës ju fton për të organizuar më mirë angazhimet. Mos e vononi zgjedhjen e punës që mund të jetë shumë fitimprurëse. Megjithatë, gjithmonë duhet të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e parave, duke shmangur shpenzimet e tepërta që mund të dëmtojnë gjendjen tuaj. Në dashuri, megjithatë, keni nevojë për konfirmim dhe në ditët në vijim do të keni mundësinë të çliroheni nga një barrë.

Demi 4:

Shkurti është një muaj shumë i rëndësishëm, gjatë së cilit do të keni mundësinë të rekuperoni edhe nga pikëpamja e dashurisë. Në horoskopin javor, Paul Fox rekomandon që ndjenjat tuaja nuk duhet të nënvlerësohen. Nëntori dhe Dhjetori ishin muaj të vështirë, madje edhe gjatë ditëve të para të janarit pati vështirësi të mëdha ose kriza. E kaluara mund të ketë ndikuar tek ju, por tani vazhdoni përpara më mirë. Jupiteri nuk është më në pamje disonante dhe një person ose një ngjarje mund t’ju ndihmojë të zhbllokoni një gjendje që prisni prej kohësh.

Virgjëresha 5:

Nuk përjashtohet që këto janë ditë të vështira sentimentale. Për disa, mund të jenë momente të tensionit të shkaktuara nga mungesa ose nga një siklet i akumuluar, dhe kjo mund të ketë shkaktuar një ndarje në çift. Ruani qetësinë dhe nëse vendosni të përballeni me një sqarim, përpiquni të jeni të kujdesshëm. Në fakt, shkurti do të jetë një muaj më i mirë për ndjenjat, merrni kohën që duhet të mendoni për atë që dëshironi. Në punë, mund të mbështeteni në një aspekt të shkëlqyer të Saturnit, që do të jetë pozitiv gjatë gjithë vitit 2019.

Akrepi 6:

Horoskopi javor ju fton të angazhoheni dhe të gjeni më shumë stabilitet në jetën tuaj. Në fakt, shumë shpesh shqetësoheni për të tjerët, dhe i vendosni dyshimet tuaja në sfond. Por tani është koha të mendoni pak më shumë për veten tuaj. Nga ana tjetër, jo gjithmonë vëmendja dhe kujdesi juaj shpërblehen siç ju shpresoni. Ky është një moment i bukur për ndjenjat, për çiftet që po kalojnë një moment intensiv emocionesh.

Peshqit 7:

Po kaloni një moment rënie, sepse ju dëshironi më shumë mirëkuptim nga ata që janë pranë jush. Është sikur keni qenë në pauzë për reflektim, keni marrë një moment për të reflektuar mbi atë që po ndikon në jetën tuaj tani. Është sikur të ishit në një gjendje të pasigurt, që vështirë të menaxhohet sepse për momentin nuk keni garancitë që mund të të ndihmojnë të rifitoni stabilitetin që ju nevojitet. Ky është një moment ankthi që mund të kapërcehet nga rikthimi i dikujt.

Bricjapi 8:

Ka ardhur momenti për të realizuar ato projekte që nuk keni qenë në gjendje të plotësoni në të kaluarën. Ecni përpara ngadalë, por kur të arrini qëllimin tuaj, askush nuk mund ta marrë më atë nga ju. Pikërisht për këtë arsye ju do të jeni në gjendje të kapërceni armiqësitë që do të paraqiten para jush, në ditët e ardhshme. Edhe pse ngadalë, ju do të shihni se mundësitë për të dalë në pah dhe realizuar objektivat tuaja nuk do të mungojnë.

Ujori 9:

Ka një rimëkëmbje të mirë, madje edhe në dashuri ju mund të gjeni më në fund qetësinë e humbur. Nëse sapo vini nga një ndarje ose një zhgënjim, mos hezitoni të përfshiheni. Ky është një rikuperim që ndikon gjithashtu në mjedisin e punës. Horoskopi javor tashmë sinjalizon se fundi i janarit ju sjell lajme të mira. Në veçanti, Paolo Fox thotë se do të jenë tri ditët e fundit të janarit që do t’ju sjellin më shumë fat.

Gaforrja 10:

Prej kohësh po çoni përpara situata që ju bindin përgjysmë. Por prej një kohe të gjatë, ju jeni duke duruar një situatë të keqe dhe dëshira për të kthyer faqe është e fortë. Ky qëndrim reflektohet jo vetëm në vendin e punës, por edhe në nivelin sentimental dhe tregon pakënaqësi. Do të jetë veçanërisht midis prillit dhe majit që do të merrni zgjedhje një herë e mirë. Për momentin, megjithatë, po shqyrtoni disa ndryshime që duhet të bëhen. Sidoqoftë, horoskopi javor tregon që ka një prirje të luhatshme pikërisht sepse është e vështirë për të menaxhuar këtë pakënaqësi të përgjithshme.

Binjakët 11:

Për fat të keq kjo nuk është një kohë e lehtë dhe ju jeni në gjendje të menaxhoni disa probleme me durim dhe tolerancë. Në veçanti, duhet të shmangni reagimet tepër polemike, sepse me agresion dhe qëndrim armiqësor nuk do të gjeni zgjidhjet që shpresohen. Tani duhet të përpiqeni të mos e teproni, por të tregoheni të mençur. Kjo nuk është koha e duhur për t’u vendosur kundër dikujt apo diçkaje. Horoskopi i muajit janar ju fton të mbani një qëndrim diplomatik, që për momentin ju detyron të hiqeni mënjanë.

Peshorja 12:

Në horoskopin e Paolo Fox ne shpesh flasim per konflikte ne lidhje me mjedisin rrethues. Pikërisht për shkak se ju e dini se ka vështirësi që duhet të ballafaqoheni, duhet të përpiqeni të jeni më të duruar. Në të vërtetë, rreziku që ndeshni është që të kapeni kot, me ata që në realitet nuk janë shkaku i situatës suaj. Ruani qetësinë, sepse kjo është një kohë e vështirë, por që do të kalojë. Nga ana tjetër ju jeni shenja e diplomacisë dhe kapërcimi i situatave të caktuara konfliktesh duhet të jetë mjaft e thjeshtë.

/ një mendje e bukur

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *