Home»Zodiak Ditor»HOROSKOPI I PAOLO FOX për ditën e mërkurë, 30 janar 2019

HOROSKOPI I PAOLO FOX për ditën e mërkurë, 30 janar 2019

DASHI

Është një ditë që ju sheh më të fortë, kjo do t’ju ndihmojë të përballeni me njerëzit kundër jush, sepse për të çuar përpara tema të caktuara dhe për të konfirmuar pozicionin tuaj, ka gjasa të hyni në konflikt. E enjtja do të jetë më pozitive në këtë drejtim. Ju do të kapeni në momente të caktuara në acarim, i cili mund të keni dhimbje koke, por përkundër gjithçkaje, do të arrini të ruani qetësinë.

DEMI

Dikush ka pësuar disa probleme në dy ditët e para të javës që kanë bërë zhurmë. Tani ka ditë interesante që shohin një qiell më të favorshëm për ju, sidomos të premten dhe të shtunën. Për të dielën një surprizë e mirë pritet me Venusin në tranzit të veçantë. Kreativiteti shumë i mirë në 4 ditët e ardhshme dhe do të keni një rimëkëmbje psikofizike.

BINJAKET

Këto janë ditë kritike nga pikëpamja e ndjenjave, por edhe në marrëdhëniet e punës midis punëdhënësve dhe kolegëve. Të mërkurën dhe të enjten, më mirë është që të shmangni situatat e vështira. Marrëdhëniet e miqësisë mund të bëhen të ndërlikuara për t’u menaxhuar, me shumë polemika. Gjërat do të përmirësohen gjatë fundjavës. Janë planifikuar takime pune dhe ballafaqime, që nuk janë domosdoshmërisht të këndshme.

GAFORRJA

Ju do të duhet të ndryshoni pak nga ajo që është natyra juaj. Gjithmonë seriozë, të vëmendshëm dhe të ndjeshëm, të shtyrë që të ndryshoni pozicion dhe të afroheni me dikë, në këto ditë do të duhet më shumë durim në marrëdhëniet ndërpersonale. E premtja dhe e shtuna mund të jenë ditë kur dikush do të ngrejë zërin nëse një dashuri nuk funksionon ose është e paqartë. Eshtë e këshillueshme që të bëni kujdes.

LUANI

Është thelbësore të dini se si të kanalizoni energjinë tuaj në drejtimin e duhur dhe forcë keni me bollëk këto ditë, ku do të merrni konfirmim në dashuri dhe në marrëdhëniet e miqësisë dhe ato ndërpersonale. Ju gjithashtu do të keni edhe guximin për të mbyllur disa histori të padobishme që po i zvarritni në jetën tuaj. Është koha të të dilni në pah.

VIRGJERESHA

Këshilla e ditës është që të shmangen konfliktet, edhe për shkak se nuk keni qenë mirë në nivelin fizik në javët e fundit, për fat të keq mund të keni edhe më shumë stres gjatë dy ditëve të ardhshme. Do të ketë ende ditë ku mund të humbisni qetësinë, në rast se mund të lindin vështirësi. Më në fund, pak frymëmarrje do e sjellin e premtja dhe e shtuna. Tani, ju duhet absolutisht të bëni paqe me veten dhe me të tjerët, sepse nervat janë të tendosura.

PESHORJA

Është një periudhë e vështirë që çon në një çekuilibër të caktuar edhe pse disa divergjenca mund të zbuten, duke u mbështetur në diplomacinë, për të marrë atë që dëshironi. Ditë intensive, siç do të jetë e gjithë java: disa marrëdhënie sentimentale kanë nevojë për një ndërhyrje. Nëse në disa situata personale ose familjare J mungon një grimë pasion që ju dëshironi, sugjerohet që të jeni shumë të sinqertë deri të premten.

AKREPI

Nëse është e vërtetë që ndiheni pak më të qetë, në krahasim me ditët e fundit, po kështu jeni të vetëdijshëm  se jo të gjitha situatat e vështira kanë mbaruar, sidomos në punë dhe në anën ekonomike. Është koha për të bërë hesapet me atë që keni, në qoftë se ju keni filluar të vetëm një projekt, suksesi mund të vijë, por ju duhet gjithmonë të mbani mend atë gjë konkrete që keni, pra të mos çbilancoheni pa njohjen e shkakut.  Pas marsit diçka do të ndryshojë, edhe ju mund të ktheni faqe. E premtja dhe e shtuna janë ditë të mira për të folur për dashurinë nëse është e nevojshme për të sqaruar diçka.

SHIGJETARI

Ju duhet të keni konfirmime në këtë pjesë të mesit të javës. Më fatlumët apo më të fortët janë ata që kanë një rekord të mirë dhe që kanë bërë tashmë propozime të shënjestruara. Ju nuk jeni person që dorëzoheni dhe projektet tuaja karakterizohen nga kreativiteti, por edhe stabiliteti. Këto janë ditë ideale për marrëdhëniet. Takime të rëndësishme do të keni nga e diela.

BRICJAPI

Ju nuk mund të mbështeteni vetëm tek yjet, nëse janë të favorshëm, duhet të veproni për të arritur objektivat që keni vendosur. Duhet të ndihmoni fatin. Tre ditët e fundit të javës do të jenë intriguese dhe me një shtysë të madhe. Ata që kanë përjetuar një krizë mund ta kapërcejnë atë, madje edhe në dashuri. Ata që janë mbyllur në vetvete, duhet të dalin nga guaska duke hapur zemrat e tyre, vetëm në këtë mënyrë mund të përjetojnë emocione. Përkundër mosbesimit tuaj ndaj të tjerëve, prej pak kohësh jeni më të buzëqeshur, dhe kjo vetëm mund t’ju ndihmojë.

UJORI

Është një ditë e mirë për takimet, ankimi për fat të keq në dashuri është alibi, ia vlen të reflektoni për jetën tuaj të dashurisë që zakonisht nuk ju sheh të kënaqeni kollaj. Bashkëjetesa mund të jetë kompromisi midis një marrëdhënieje zyrtare dhe angazhuese dhe një fejese libertine, duhet kuptuar se në cilën anë po shkoni, mungesa e një stabiliteti të caktuar, mund të bëjë dikë që të mendojë se ka humbur kohë. Duhet të pyesni se çfarë dëshironi vërtetë. Për çiftet që nuk kanë qenë në gjendje të takohen, ka ardhur moment më i mirë. Hëna hyn shenjën tuaj të dielën dhe mund të sjellë emocione.

PESHQIT

Një ditë që lind keq, dhimbje koke, shqetësim dhe konflikte, veçanërisht për ata që kanë patur një janar të trazuar në sferën sentimentale. Më shumë vëmendje në punë, pritet një rimëkëmbje për të dielën. Ju mund të keni ndjenjën se gjërat nuk shkojnë, edhe nëse nuk është e vërtetë, se mund të ketë tensione në familje. A mos vallë ju merrni shumë gjëra përsipër? Ndoshta është sepse ndiheni të lodhur, dhe shumë dyshues.

/ një mendje e bukur

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *