06/01/2019

Si do të nisë java juaj? Lexoni parashikimin e astrologut të famshëm Paolo Fox, për secilën shenjë: DASHI Java e re fillon me energji të madhe, prandaj duhet të përfitoni dhe të përvishni mëngët! Kush ka mbjellë në të kaluarën, në mëngjes mund të fillojë të korrë frutet. 2019 do

Shtatëdhjetë përqind e fituesve të lotarive në SHBA, i shpenzojnë të gjitha paratë e tyre brenda 5 viteve, pavarësisht nëse mund të kenë fituar 1 apo 100 milionë dollarë. Zona e ç’militarizuar në kufirin midis Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut, kur nuk banon thuajse asnjë qënie njerëzore, është

Ky është klasifikimi i shenjave për këtë javë, sipas astrologut të famshëm Paolo Fox: Dashi 1: Kjo javë fillon në një mënyrë veçanërisht energjike. Për ata që e kanë lejuar veten të kushtëzohet nga pasiguritë, është koha për t’u kthyer në skenë. Mund të realizohet një projekt i mirë ose

Historianët knë pasur gjithmonë dijeni për apelin për ndihmë, që vinin përmes radios nga një ishull i Paqësorit. Por ato u hodhën si mashtrime. Arsyeja? Ato dukeshin sikur vinin nga aviatorja Amelia Erhart, e zhdukur që nga 2 korriku i vitit 1937. Në vitin 2018, një studim rishqyrtoi thirrjet, të

Nga Joakim Becker Mynih – Volksvagen dëshiron të bëhet prodhuesi më i madh në botë i automjeteve  miqësore me mjedisin, me 100.000 makina elektrike në vit duke filluar nga viti 2020, dhe një milionë nga viti 2025. Aty kur fuqia e karburantit fosil ka lënë njolla ndotjeje të shëmtuara, ekuilibri

Pas rreshjeve të dëborës dhe temperaturave të ulëta prej disa ditësh, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka pasur probleme me qarkullimin e mjeteve në të gjitha akset kryesore të vendit. Sipas ARRSH rekomandohet të kalohen me zinxhir rrugët: Qafë Qarri-Ersekë; Kot-Sevaster; Erind-Çajup; Ura e Cerenecit-Sterblevë-Lunik; pjesërisht Boboshticë-Dardhë. Njoftimi i