Home»Bota»OKB, jep dorëheqjen ambasadorja amerikane

OKB, jep dorëheqjen ambasadorja amerikane

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, i paraqiti presidentit Donald Trump dorëheqjen nga funksioni i saj.

Sekretarja e shtypit në Shtëpinë e Bardhë, Sarah Sanders, bëri të ditur se “Presidenti Trump dhe Ambasadorja Nikki Haley do të takohen në Zyrën Ovale në orën 10:30. Ky takim do të jetë i hapur për median “.

Ende nuk dihen shkaqet se pse diplomatja e lartë vendosi të dorëhiqet. (TemA)

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *