Home»Zodiak»Horoskopi JAVOR i PALO FOX, 17-23 SHTATOR 2018

Horoskopi JAVOR i PALO FOX, 17-23 SHTATOR 2018

Shenjat më me fat

Gaforrja:

Gushti nuk ka qenë një muaj i thjeshtë për ndjenjat, por tani po shkoni drejt një periudhe më paqësore dhe më të lehtë për t’u menaxhuar. Ajo që ka rëndësi është të përpiqeni të mbani një shkëputje të caktuar nga situata të të kaluarës, që nuk janë më të mira. Të favorizuar janë sidomos ata që janë single, të cilët kanë kapërcyer zhgënjimin dhe duan të kthehen në lojë. Ditët më të mira do të jenë ato të fundjavës së ardhshme, kur një Venus i bukur do t’ju ndihmojë të jetoni në një mënyrë më aktive dhe më interesante emocionet tuaja.

Akrepi:

Për horoskopin e javës është padyshim një periudhë e rimëkëmbjes nga pikëpamja sentimentale. Mos lejoni që të ndikoheni nga e kaluara. Ju vështirë se do të jeni në gjendje të gjeni lumturi në një histori që nuk ju përfaqëson më, dhe për të cilën keni vendosur të thoni mjaft. Në punë mund të mbështeteni në aspektin e Jupiterit, i cili do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa çështje financiare. Ju do fitoni më shumë falë bashkëpunimeve të reja që lindin në këtë periudhë. Të mira ditët e së martës dhe të së mërkurës, të bëra të veçanta nga pamja e shkëlqyer e Hënës dhe Mërkurit.

Peshqit: 

Ka një rimëkëmbje të mirë në dashuri, por kini kujdes që të mos komplikoni gjendjen tuaj sentimentale, ndoshta duke mbajtur dy histori njëkohësisht. Dy vitet e ardhshme do të jenë shumë interesante. Deri në vitin 2020, ata që lindin nën shenjën e Peshqve mund të arrijnë rezultate më të mira dhe të arrijnë qëllime konstruktive. Do të ketë një evolucion, por vështirësitë që mund të lindin në këtë periudhë përcaktohen nga projektet që fillojnë tani.

Bricjapi: 

Mund të ketë disa tensione sentimentale, veçanërisht nëse në periudhën e fundit ka pasur keqkuptime që duhen zgjidhur. Në punë ka pasur vonesa që sjellin një tendosje në realizimin e një projekti. Është e padobishme të këmbëngulësh nëse ka projekte që, përkundër përpjekjeve tuaja, nuk ju sjellin rezultatet e dëshiruara. Në vend të kësaj, përpiquni të vlerësoni alternativa më të dobishme që ju lejojnë të bëni më shumë, me përpjekje minimale. Në dashuri rigjeni qetësinë, falë edhe Venusit që kthehet i favorshëm. Të mira ditët e së martës dhe të mërkurës.

Shigjetari: 

Ka një rikuperim të mirë në krahasim me të kaluarën. Jeni më të hapur dhe të disponueshëm edhe kundrejt të tjerëve. Nga këndvështrimi sentimental, mund të ketë tensione vetëm me disa njerëz të së kaluarës që mund të bëjnë kërkesa. Ata që janë në punë, duhet të punojnë shumë për të kryer projektet e tyre. Horoskopi i javës fillon me një hijeshi të madhe falë Hënës, në lidhje tashmë që nga e hëna 17 shtator.

Luani: 

Ata të lindur nën shenjën e Luanit në këtë periudhë po përpiqen të qëndrojnë të qetë. Ju jeni një shenjë që gjithmonë dëshiron të marrë vëmendje dhe pëlqim të madh nga të tjerët. Nëse nuk mund të merrni atë që dëshironi, atëherë ndjeheni të pakënaqur. Shmangni komplikimet në ditët në vijim dhe njerëzit që mund t’ju vënë në një gjendje të keqe. Deri në dhjetor ju do të jeni në gjendje të merrni konfirmimet dhe mundësitë që ju nevojiten në punën tuaj. Vëmendje për fundjavën e ardhshme. Hëna e kundërt mund të shkaktojë më shumë acarim.

Virgjëresha: 

Ka vështirësi që burojnë që nga e kaluara. Ndoshta duhet të mbyllni disa çështje të mbetura që vazhdojnë t’ju fusin në telashe. Gratë e shenjës janë më të vendosura, dëshirojnë të gjejnë më shumë optimizëm dhe kanë nevojë për konfirmime dhe siguri konkrete. Rezultatet pozitive mund të gjenden në punë, është gjithmonë mirë që të planifikohen angazhimet. Madje edhe ata që studiojnë tani po luftojnë me përgatitjen e një provimi dhe disa mundësi që mund të përmirësojnë gjendjen e tyre. Ditët më fatlume do të jenë e marta dhe e mërkura.

Peshorja: 

Ka një rënie të lehtë krahasuar me javët e fundit. Dashuria shkon në sfond, ndoshta për shkak se ka çështje të punës ose çështje të pazgjidhura në familje që kanë prioritet ndaj çdo gjëje tjetër. Para se të bëni një zgjedhje, jeni shumë nervozë. Nëse ka ndonjë vendim për të bërë, ju jeni nën presion derisa të ndani mendjen. Të enjten, të premten dhe të shtunën do të keni ditët më të mira të javës, në sajë të një hobi me fat.

Dashi: 

Kohët e fundit të lindurit e shenjës janë veçanërisht të shqetësuar, por horoskopi i javës sinjalizon një rimëkëmbje. Venusi nuk është më kundër, dhe do t’ju ndihmojë të rifitoni më shumë qetësi. Është e çuditshme që një Dash të jetë i pavendosur dhe të kërkojë këshilla dhe miratim nga të tjerët. Ndoshta jeni konfuzë dhe po përpiqeni të merrni një vendim. Ditët më të mira do të jenë ato të së hënës dhe të enjtes, kur pozicioni i madh i Hënës do t’ju ndihmojë të rifitoni më shumë qetësi.

Demi:

Nëse ka çështje që nuk ju kanë kënaqur për një kohë të gjatë, ndoshta burojnë në të kaluarën. Për t’u penalizuar më shumë në këtë periudhë janë ata që kanë pasur mundësinë të bëjnë një zgjedhje të aftë për të bërë ndryshime dhe nuk kanë ditur ta shfrytëzojnë. Në fakt, që nga maji, Urani është në tranzit në shenjën tuaj. Mundësitë për ndryshim nuk mungojnë. Megjithatë, më pak guximtarët dhe më konservatorët nuk kanë qenë në gjendje të shfrytëzojnë këtë gjendje dhe tani ata mund të ndjehen të penduar. Ditët më të mira do të jenë e hëna dhe e marta. Tension të premten dhe të shtunën, kur hëna e pafavorshme mund të shkaktojë shqetësim.

Binjakët: 

Horoskopi i javës tregon se mund të ketë lajme nga pikëpamja sentimentale. Venusi në një aspekt interesant favorizon takime dhe mundësi për të përjetuar histori të reja. Në punë shumë varet nga aftësitë tuaja. Projektet e filluara në të kaluarën janë të favorizuar mbi të gjitha, dhe tani mund të japin më shumë konfirmim. Mërkuri kthehet i favorshëm, prandaj në ditët e ardhshme mund të ketë disa lajme të mira. Kujdes nga e hëna.

Ujori: 

Disa inovacione nuk janë të lehta për t’u menaxhuar. Ka të ngjarë që çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë mund të diskutojmë çështjet që kanë të bëjnë me paratë ose menaxhimin e shtëpisë. Sidomos ata që nuk kanë frikë të përfshihen në përvoja të reja janë të favorizuar në punë. Mos nënvlerësoni disa alternativa që mund t’ju ndihmojnë të bëni më shumë. Kini kujdes, megjithatë, për zgjedhje të rrezikshme. Duhet të tregoheni të matur në shpenzime.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *