Home»Rretherrotull»Horoskopi i PAOLO FOX për sot, E PREMTE 21 SHTATOR 2018

Horoskopi i PAOLO FOX për sot, E PREMTE 21 SHTATOR 2018

Dashi, 5 yje: 

Tani ju mund të fitoni një sfidë, horoskopi i datës 21 shtator dhe në ditët e ardhshme tregon se për momentin ju ende duhet të vendosni për situata ose marrëveshje me kohë të pjesshme. Edhe në dashuri ka tërheqje me kohë të pjesshme, që zor se kanë një të ardhme. Mbi të gjitha të rinjtë dhe njerëzit e shenjës priren të mos lidhin veten, por të jetojnë aventura në një mënyrë më të lehtë dhe më të lumtur. Ditë pozitive, përfitoni nga hijeshia juaj e madhe.

Binjakët, 5 yje:

Ironia juaj shpesh është e sertë. Ju nuk jeni një shenjë kritike, e cila thotë qartë dhe drejtpërdrejt atë që mendoni. Kur doni të goditni dikë, ju e bëni këtë me lehtësi dhe në mënyrë të dyfishtë, dhe këto ditë mund të qeshni me dikë. Një ditë pozitive dhe energjike, marrëveshjet dhe tregëtia ose çështjet ligjore që do të përcaktohen në këtë periudhë janë gjithashtu të favorizuara.

Peshorja, 5 yje: 

Horoskopi i datës 21 Shtator 2018 nga Paolo Fox thotë se për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores ka një gjendje të mirë astrologjike. Në këtë periudhë jeni ndër shenjat e favorizuara nga yjet. Në dashuri, por edhe historitë e lindura kohët e fundit mund të çojnë në emocione të bukura. Në punë ka mundësi të mira, të paktën deri në ditët e para të nëntorit.

Shigjetari, 5 yje:

Ka një rimëkëmbje të madhe, e cila ndoshta nuk është realizuar konkretisht në mundësi më të mira, por kjo është e brendshme, po ndodh brenda jush. Jupiteri është gati të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut, nëse ju pëlqejnë gjërat, atëherë ju mund t’i përmirësoni ato. Nëse në vend të kësaj nuk jeni të kënaqur me atë që po bëni, atëherë nuk do të hezitoni të angazhoheni për t’u afruar me të kaluarën. Ka ardhur koha për të lënë mënjanë mërzinë dhe për të jetuar emocione intensive dhe me më shumë angazhim.

Gaforrja, 4 yje: 

Edhe nëse jeni një shenjë emocionale dhe nuk mund të menaxhoni mirë emocionet tuaja, për të tjerët ju jeni një pikë referimi sepse ju mund të jepni këshilla të mira. Me Jupiterin e favorshëm, është më e lehtë të ecni përpara. Në dashuri përpiquni të jeni pak më të relaksuar, mos kini frikë që të futeni në lojë nëse jeni vetëm, ndërsa për ata që janë përfshirë, nuk duhet të hezitoni dhe të përpiqen për të ri-krijuar mirëkuptim më të madh me partnerin tuaj.

Virgjëresha, 4 yje: 

Në këto ditë ju do të keni nevojë për më shumë mirëkuptim dhe siguri nga të tjerët. Por përpiquni të mos ndikoheni nga vështirësitë, sepse këto janë ditë të mira për të përmirësuar marrëdhënien tuaj me të tjerët. Marrëdhëniet ndërpersonale janë të favorizuara, duke qenë në shoqërinë e atyre që ndajnë pasionin tuaj, vetëm mund t’ju ndihmojnë të thelloni tema dhe hobi të caktuara.

Ujori, 4 yje: 

Ka lajme të vogla apo të mëdha, edhe pse nga këndvështrimi ekonomik dhe i biznesit ecni përpara me vështirësi. Ka kaq shumë shpenzime për t’u marrë parasysh, ose ngjarje të paparashikuara që shkaktojnë vonesa. Kujdes nga gabimet e shpërqëndrimit, ka disa çështje burokratike që duhet të menaxhohen më mirë. Ose marrëveshje ekonomike duhet të menaxhohen në mënyrë më efektive. Në përgjithësi, joroskopi i datës 21 shtator tregon një rimëkëmbje të fortë, e cila mund të forcohet edhe në qoftë se nga ana juaj ka pasur më shumë vëmendje për mirëqenien psikofizike.

Peshqit, 4 yje: 

Ju mund të keni ide të mira, Jupiteri dhe Venusi janë të favorshëm dhe ju ndihmojnë për të planifikuar më mirë edhe çështje që ndikojnë në të ardhmen. Në dashuri doni të jeni të sigurt, keni nevojë për një konfirmim. Në çështjet e punës, ju jeni të mbrojtur nga Jupiteri, edhe nëse ka komplikime apo kufizime që mund t’ju detyrojnë të shqyrtoni disa zgjedhje ose të rivlerësoni disa vendime.

Bricjapi, 3 yje: Është koha për të patur hakmarrjen tuaj. Në ditët në vijim do të ketë një gjendje edhe më të mirë astrologjike. Paolo Fox tregon që nga viti 2020 mund të mbështeteni në një gjendje me të vërtetë të favorshme, sepse ju do të prekeni nga tranzitet e rëndësishme. Tani për tani, po përpiqeni të rimerrni veten pas situatave të komplikuara që duhej të menaxhonit në pjesën e parë të vitit. Krijon më shumë vështirësi menaxhimi i disa aktiviteteve të reja ose shpenzimeve të reja. Ka çështje në pritje ose fatura që duhet të paguhen , të cilat duhet të vlerësohen me kujdes.

Akrepi, 3 yje: 

Me Hënën kundër, sipas horoskopit të 21 shtatorit ju mund të duhet të ballafaqoheni me disa tensione. Akrepi mund të vuajë nga një krizë adaptimi në familje ose në punë. Duhen kohë që të mësoheni me një kontekst të ri. Sot dhe nesër do të jenë ditë tepër reflektive. Dikush do të vërë re këtë qëndrim më të mbyllur dhe introvert. Por nuk ju pëlqen të zbuloni shqetësimet tuaja, për këtë arsye vështirë se do të jeni në gjendje të përfitoni nga këshillat ose mbështetja e një të dashuri.

Luani, 2 yje: 

Hëna në opozitë, si dhe kundërshtimi i Marsit dhe Venusit mund të sjellin më shumë tension. Nuk është një kohë e lehtë, por mos kini frikë të shikoni të ardhmen me optimizëm. Në fakt, këto janë muajt e tranzicionit, ju do të përmbushni një ndryshim që do të çojë në një shërim gradual. Nëse në pranverë dhe në verë ju keni vendosur të thoni sa duhet dhe keni vënë në lojë kontekstet e reja, tani jeni në një fazë të pritjes, para se të vijnë mundësitë e reja ose propozimet dhe konfirmimet e reja.

Demi, 2 yje: 

Ju jeni të shqetësuar, sepse në muajt e fundit ka pasur shumë vështirësi, madje edhe nga këndvështrimi ekonomik dhe financiar. Kush ka pasur për të reaguar ndaj një abuzimi, është tani në një fazë negociuese, por në fillim të vitit 2019 do të ketë një revansh të madh. Horoskopi nesër dhe në ditët në vijim ju fton të trajtoni me kujdes disa çështje burokratike dhe ligjore.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *