Home»Zodiak»Horoskopi i PAOLO FOX për ditën e sotme, E DIEL 16 shtator 2018

Horoskopi i PAOLO FOX për ditën e sotme, E DIEL 16 shtator 2018

Akrepi: 

Sipas horoskopit të Paolo Fox, ju jeni ndër shenjat e preferuara të yjeve, ju mund të mbështeteni në një gjendje astrologjike pozitive në të ardhmen. Ju jeni protagonist në muajt e ardhshëm. Shmangni të qenit tepër kritik ndaj vetes. Edhe nëse jeni të pasigurt, nuk doni që të tjerët të dinë gjendjen tuaj të keqe ose të dyshojnë në aftësitë tuaja. Këtë fundjavë ju do të keni mundësi të jeni në gjendje të tregoni kush jeni.

Gaforrja: 

Venusi, Hëna, Jupiteri dhe Saturni janë të gjitha në pozicion të favorshëm. Përfitoni nga kjo gjendje astrologjike pozitive për t’u angazhuar dhe për të bërë më shumë. Ajo që po bëni tani do t’ju ndihmojë gjithashtu në të ardhmen. Për të përfituar nuk jeni vetëm ju, por edhe ata që janë pranë jush. Ata që sapo kanë filluar një punë të re mund të kenë vështirësi në zgjidhjen e tyre. Keni shpërblim në fundjavë, sidomos në dashuri, do e keni më të lehtë të ndjeni emocione intensive.

Shigjetari: 

Jupiteri nga dhjetori do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut dhe disa projekte që synoni të kuptoni, që janë konstruktivë, së shpejti duhet t’i organizoni në detaje. Ka zgjedhje të jetës për t’u bërë, gjë e cila gjithashtu do të përfshijë ndryshime për njerëzit e moshuar. Sipas horoskopit të Paolo Fox të 16 shtatorit 2018, kjo fundjavë do të jetë shumë interesante për takimet. Të favorizuar beqarët që janë në kërkim të një dashurie.

Peshqit: 

Ekziston një gjendje shumë interesante astrologjike, por në këtë periudhë do të ishte më mirë të përvishni mëngët dhe të veproni pa u ndalur shumë, në atë që është e gabuar. Mos lejoni që ju të ndikoheni nga disa shqetësime, në anën tjetër gjithmonë do të ketë diçka të gabuar, kështu që këmbëngulja për gjërat negative nuk ju lejon të shijoni gjëra të bukura. Nëse keni nevojë për pëlqim, gjatë javëve të ardhshme, mund të mbështeteni në një pasuri të madhe.

Demi: 

Hëna nuk është më kundër, por Venusi dhe Jupiteri janë në një pozicion disonant. Urani në maj erdhi në shenjën tuaj, dhe disa projekte për të cilat ju ishit të bindur, atëherë, mund të kenë ngadalësuar. Vera dhe vjeshta janë stinë pak të ngadalshme. Sidoqoftë, deri në fund të vitit është e mundur të zgjidhen mosmarrëveshjet dhe çështjet ligjore ende të pazgjidhura. E diela do të jetë një ditë mjaft pozitive për lindjen e dashurive të reja dhe për t’u marrë me njerëz nga e kaluara.

Binjakët: 

Sipas horoskopit të Paul Fox këtë të diel ekziston një gjendje pozitive astrologjike, në qoftë se gjatë verës ju jeni angazhuar për të bërë diçka të re, këmbëngulni sepse vitin e ardhshëm ju mund të arrini rezultate më të mira. Kush duhet të lidhë një marrëveshje ose një kontratë, duhet të përpiqet ta bëjë në nëntor. Dhe me të vërtetë, nga dhjetori dhe gjatë muajve të parë të vitit të ardhshëm, do të jetë mjaft e vështirë të kini kushte të favorshme si ato të tanishme. Binjakët e lindur në këtë periudhë rrëmbehen nga çështjet e punës dhe çdo gjë tjetër del në sfond.

Virgjëresha: 

Hëna është në pozicion të “vrazhdë”, por ju mund të mbështeteni në aspektin e shkëlqyer të Jupiterit dhe Saturnit për të bërë diçka më shumë në punë. Edhe të dielën mund të ndjeni kundërshtinë e Hënës, dhe për këtë arsye doni të qëndroni mënjanë dhe vetëm, për të shmangur takime të pakëndshme, ose t’ju duhet t’u shpjegoni të tjerëve pakënaqësinë tuaj.

Bricjapi: 

Gjatë kësaj periudhe mund të ndjeni një stres të caktuar dhe shumë lodhje. Krahasuar me të kaluarën, ju e keni distancuar veten dhe tani keni nevojë të ndërtoni diçka të re. Ju jeni duke kërkuar stimuj të rinj dhe konfirmime të reja. Vera nuk ka qenë një sezon i lehtë për ndjenjat, dhe në qoftë se ka pasur vështirësi, ju tani duhet të merrni veten dhe të rifitoni qetësi edhe në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Mos lejoni që të jeni më të kushtëzuar nga e kaluara.

Peshorja: 

Nuk është krejt një gjendje pozitive astrologjike, shanset janë që ju tashmë të jeni prekur nga ankthi sepse ka pyetje për t’u përgjigjur dhe duhet të merrni vendime që ju trazojnë. Nuk është e lehtë për ata që kanë lindur në këtë shenjë, që të bëjnë zgjedhje të caktuara. Përpiquni të çoni përpara interesat tuaja, por pa hapur shumë probleme, si dhe duke qenë të sigurt në aftësitë tuaja dhe idetë tuaja. E diela 16 shtator 2018 do të jetë një ditë pozitive në dashuri, fat dhe punë.

Dashi: 

Kohët e fundit nuk keni vitalitetin dhe entuziazmin që keni pasur kohë më parë. Ndoshta në këtë kohë ju jeni shumë të pavendosur për gjërat që duhet të bëni, dhe është e lehtë për të marrë vendime. Të lindurit e shenjës që kanë pasur një verë të vështirë penalizohen mbi të gjithë. Por përpiquni të mbani një qëndrim pozitiv dhe optimist, madje edhe në punë. Saturni joharmonik tregon se për momentin keni të bëni me situata me kohë të pjesshme dhe të paqëndrueshme.  Edhe në dashuri ju nuk mund të shikoni në të kaluarën, por ju duhet të shikoni në të ardhmen dhe të ndiqni fatin pa frikë.

Luani:

Kohët e fundit ndjeheni nën presion dhe ndoshta jeni nervozë dhe të shqetësuar, sepse nuk keni marrë konsideratat e dëshiruara. Ju pëlqen të jeni qendra e vëmendjes, gjithmonë provoni të jeni më mirë se të tjerët dhe për këtë arsye duhet të dilni në pah në çdo kontekst. Në këto ditë ju ndoshta ndjeheni nën presion sepse nuk mund të merrni bashkëpunimet që keni shpresuar.

Ujori: 

Ju jeni në gjendje stresi dhe lodhje të fortë, në përgjithësi ata që lindin nën këtë shenjë të zodiakut bëjnë kaq shumë gjëra dhe dështojnë të marrin fitimet e pritura. Në këtë periudhë ndoshta dikush po përpiqet ta shpengojë veten në punë. Duke mos pasur kënaqësinë që po kërkoni, kjo ju bën të ndiheni jo mirë me humorin. Kjo është koha e duhur për të marrë disa kohë për të reflektuar. Edhe në dashuri, edhe nëse ka një ndjenjë të fortë, debatohet për menaxhimin e angazhimeve.

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *